banner38

Erkut Şahali: "Güney’de çalışan işçileri 'hastalık kaynağı' gibi gösteriyorsunuz!"

Erkut Şahali: "Güney’de çalışan işçileri 'hastalık kaynağı' gibi gösteriyorsunuz!"
banner37
banner23

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Erkut Şahali, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Güney’de çalışan işçilere kapıların kapatılmasının ardından yaptıkları eyleme destek vererek “Kapıyı işçilere/çalışanlara kapattım demekle ve onları 'hastalık kaynağı' gibi göstermekle de olmuyor bu işler!” dedi.

Bu sabah Beyarmudu barikatındaki eylemde işçilerle birlikte olduğunu aktaran Şahali, “Söyledikleri çok basit, ortalama zeka sahibi herkesin kolayca anlayabileceği cinsten” diyerek; "Kapıyı kapatmak 'bizi parasız bırakmak demektir' diyorlar, 'borcumuzu harcımızı geçtik, günübirlik emeğimizle ekmek yiyoruz, açlığa terk edildik' diyorlar, 'halk sağlığı önemli ama bizim de halimize derman' diyorlar” ifadelerini kullandı.

Şahali, işçilerin istediklerini dile getirdiği paylaşımda, “Yani, 'karar almak kadar, o kararın sorumluluğunu üstlenerek oluşan kaybın telafisi için de çözüm üretmek şarttır' diyorlar... Anlaşıldı mı?” sözlerini kullanarak, Sağlık Üst Kurulu’nun verdiği karara tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3