banner38

EKMEK TEKNESİNİ YAKTI

EKMEK TEKNESİNİ YAKTI
banner37
banner23
Berlin Bar Cafe Nargile işletmecisi Ali Tümen, sigortadan para almak için kendi işyerini ateşe verme suçlamasıyla tutuklandı. Polis kundaklamada Tümen’e yardım eden suç ortağını arıyorGazimağusa’da İsmet İnönü Bulvarı’nda Döveç Center isimli apartmanda faaliyet gösteren Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yerini aranan bir şahıs ile birlikte benzin dökerek yaktığı bölgedeki kamera görüntülerinden tespit edilen Ali Tümen, dün tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek zanlının 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Suçunu itiraf etti

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ mahkemede verdiği ifadesinde, 10 Haziran 2018 tarihinde saat 02:25 sıralarında zanlı Ali Tümen ile aranan bir şahsın iş yeri sigortasından para almak için İsmet İnönü Bulvarı’nda Döveç Center isimli apartmanda faaliyet gösteren Berlin Bar Cafe Nargile isimli iş yerine benzin döküp iş yerinin kundakladığı tespit edildiğini açıkladı.

Çıkan yangında iş yeri yanında bulunan Yogohamy, Loft Estate, Telsim Gülseren Shop isimli işletmeler ısı ve alevlerden etkilenerek zarar gördüğünü belirten Saydağ, zanlıdan yapılan soruşturmada 2 adet gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Kamera görüntüleri inceleniyor

Olay ile ilgili soruşturmanın henüz yeni olduğuna dikkat çeken Saydağ, pek çok güvenlik kamerası görüntüsünün incelemesine devam edildiğini, aranan bir şahsın olduğunu ve zanlının serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya etki edebileceğini kaydetti. Saydağ, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlı Tümen’in 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Devrim DEMİR
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3