banner38

Ekmek dahil, tüm unlu mamullere zam!

Girdi maliyetlerinin artmasıyla birlikte, ekmek de dahil olmak üzere tüm unlu mamullere zam geldi. Fırıncılar Birliği adına Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulunan Ömer Çıralı, ”diğer ekmek türleri ve unlu mamullerde yapılan artış, somun ekmekten daha yüksek” dedi.

Ekmek dahil, tüm unlu mamullere zam!
banner37
banner23

Girdi maliyetlerinin yükselmesi üzerine ekmek ve diğer unlu mamullere en az 50 kuruş zam geldi.

Fırıncılar Birliği adına Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulunan Ömer Çıralı, un ve gaz gibi girdi maliyetlerinin ciddi anlamda arttığını belirterek, unlu mamullere zam yapma kararı alındığını belirtti.

“2 YILDIR ZAM YAPILMIYORDU... 50 KURUŞ DA KURTARMIYOR, 1 TL ZAM YAPILMASI GEREKİYORDU”

Ekmeğe iki yıldır zam yapılmadığını ifade eden Çıralı, “ortalama 50 kuruş civarında bir artış yapıldı. Aslında bu rakam da fırıncıyı kurtarmıyor. Fırıncı, mümkün olduğunca minimum bir düzeyde zam yaptı. Normalde, artışları dikkate aldığımızda en az 1 TL zam yapılması gerekiyordu” dedi.

“DİĞERLERİNE YAPILAN ARTIŞ DAHA YÜKSEK”

Artışın sadece somun ekmeğe yapılmadığını, tüm unlu mamullerin fiyatlarının arttığını belirten Çıralı, “Diğer ekmek türleri ve unlu mamullerde yapılan artış, somun ekmekten daha yüksek” ifadelerini kullandı.

Tüm fırınların, fiyat belirleme konusunda serbest olduğunu belirten Çıralı, “Eskiden Fırıncılar Birliği karar alırdı, fırınlar da bu karara uyardı. Ama artık bu söz konusu değil. Serbest rekabet koşulları çerçevesinde fırıncılar, kendi fiyat politikalarını belirliyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3