banner38

Dr. Hüdaverdi: Bugün en mutlu günüm

Dr. Hüdaverdi: Bugün en mutlu günüm
banner37
banner23

Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü yaşam ve ölüm arasındaki en ince çizgiyi belirleyen 6 adet ekipmanı Girne Dr Akçiçek Hastanesi’nebağışladı.

Yaklaşık 100 Bin Euro değerindeki cihazları teslim alan Dr Özcan Hüdaverdi yaşadığı sevinci sosyal medya hesabından “bugün benim en mutlu günüm” notuyla paylaştı.

Dr Özcan Hüdaverdi paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Tüm KKTC halkına hayırlısı olsun dileklerimle başlamak istiyorum.

Mutluluğumu ve sevincimi kelimelere dökmeden ilk önce beni arayıp hastanemizde eksiklikleri soran Aslı Şadi   ( 2019-2020 Temmuz Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü Başkanı) hanımefendiye teşekkür ediyorum.

Hayati önem taşıyan , olmazsa olmazı en son teknolojik ürün olan defibrilatör (kalbe elektroşok ) cihazından iki adet , üstün teknolojiye sahip elektrokardiografi (ekg) cihazı, 9 adet modern motorlu hasta yatağını Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü , Girne Dr Akçiçek Hastanesi’ne yardımlar kampanyası ile bize bağışlamış oldular.

Aslı Şadi (2019-2020 Donem Baskan), Tastan Altuner (2020-2021 Dönem Başkanı), Dinçer Cağın (Geçmiş Dönem Governor Vekili Ve Proje Başkanı)

Emeği geçen ve bağışlarda bulunan tüm yardımseverlere teşekkür ediyorum.

İyi ki yardımsever ve kalpleri iyilikle dolu insanlarımız var.

Çok teşekkür ediyorum Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü Başkanı , yöneticileri, yardımda bulunan ve emeği geçen herkese. Allah sizden binlerce razı olsun.

Tüm KKTC halkına hayırlısı olsun.

Saygılarımla.

Dr Özcan Hüdaverdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dinçer ÇAĞIN
Dinçer ÇAĞIN - 2 yıl Önce

Sevgili Dr. Özcan Hüdaverdi dostumuzun verdiği haber doğru, ancak projenin tamamı hakkında eksik kalan bilgileri tamamlamak istedim.

Kıbrıs Rotary kulüpleri olarak hazırladığımız projeye ada genelinden 20 Rotary kulübü ile İstanbul’dan Ataşehir Rotary Kulübü katkı koymuştur. Bu projenin hazırlanmasında özellikle Kuzey Kıbrıs’taki dört Rotary Kulübü büyük bir emek harcamıştır.
Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü,
Girne Liman Rotary Kulübü,
Girne Cosmopolitan Rotary Kulübü, ve
Girne St. Hilarion Rotary Kulübü.

Projemiz aslında tamamlanmamış olup proje kapsamındaki yataklar da belli bir üretim süreci gerektiğinden henüz teslim edilememiş durumdadır.
Uluslararası Rotary örgütünün de katkıları ile finansmanı tamamlanmış olan projemiz, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemde Girne Hastanesinin Lefkoşa’ya bağımlılığını mümkün olduğunca azaltarak Lefkoşa’nın da pandemi olaylarına daha rahat konsantre olmasını sağlamayı hedeflemiştik.
Projemiz tahmini bir ay içinde tamamlanarak tüm ekipmanlar teslim edilecektir. Proje değeri de haberde belirtilen kadar değil maalesef. Keşke bütçemiz o kadar olabilse idi, daha güzel cihazlar alabilirdik. Bütçemiz belirtilenin yarısına yakın bir miktar idi.

Bu projenin gerçekleşmesinde özellikle emeği geçen
Lefkoşa Sarayönü Rotary Kulübü,
Girne Liman Rotary Kulübü,
Girne Cosmopolitan Rotary Kulübü, ve
Girne St. Hilarion Rotary Kulübü.
üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz.

Dinçer ÇAĞIN

SIRADAKİ HABER

banner1

banner3