Denktaş: Bu daha iyi günlerimiz

banner32

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, elektriğin yeniden zamlanacağı ve bu ay içerisinde olacağını açıkladı.

Denktaş: Bu daha iyi günlerimiz
banner23

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, içinden geçilen günlerin dayanışmayla, tam bir seferberlik ile aşılabilmesi halinde mevcut krizin daha hafif bir şekilde atlatılabileceğini ifade etti.

Denktaş, KKTC halkının bugüne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü ancak bundan sonra daha çok çalışarak daha asgari yaşaması gerektiğini belirtti.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, BRT HD kanalında yayınlanan “Eksik Kalmasın” adlı programda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Serdar Denktaş, mevcut günlerin halen iyi durumda olduğunu ancak önümüzdeki dönemin maalesef daha da kötü olacağını söyledi.

İçinden geçilen günlerin dayanışmayla, tam bir seferberlik ile aşılabilmesi halinde mevcut krizin daha hafif bir şekilde atlatılabileceğini ifade etti.

Elektriğin yeniden zamlanacağı bilgisini veren Denktaş, Eylül ayı içerisinde bunun beklenildiğini kaydetti.

Bütün bunlara rağmen maliyenin hazırlığını sürdürdüğünü anlatan Denktaş, ancak zamanında alınamayan kararların siyasi kaynaklı olduğunu belirtti.

Bankaların döviz sabitleme gibi lüksü olmadığının altını çizen Denktaş, vatandaşın borcunu daha rahat ödeyebilmesinin tek yolunun borç yapılandırması olduğunu söyledi.

Ülkedeki bazı ekonomistlerin bunu eleştirdiğini ve yapılamayacak şeyler talep ettiğini ifade eden Denktaş ancak eldeki tek entrümanın bu olduğunu vurguladı

.“Kimse zamanında döviz borçlanırken bana sormadı” ifadelerini kullanan Serdar Denktaş, insanların kazandığı para cinsinden borçlanması gerektiğini söyledi.

Kendi Maliye Bakanlığı döneminde kamu maliyesini dengeleme uğraşı içerisinde olduğunu ancak mevcut dönemde yeniden bozulduğundan şikayet eden Denktaş, birlik beraberliğin önemine işaret etti.

Maliye Bakanı Denktaş kamu maliyesinin bugün ancak maaşları ödeyebilecek durumda olduğunu ancak destek ve ek ödenekler açısından yetersiz olduğunun altını çizdi.

Herşeyin Hükümetten beklenmemesi gerektiğini, vatandaşın da anlayışlı olması gerektiğini ifade eden Denktaş, yeni Hükümetin bütçesiz yol almaya başladığını, ardından Türkiye’de sistem değiştiğini ve şimdi de döviz krizi vurduğunu söyledi.

Özellikle Türkiye ile ilişkileri sürdürebilmek için muhatap gerektiğini ancak yeni sistemden dolayı bunun mevcut olmadığından yakınan Denktaş, içinden geçilen dönemde yapılması gereken tek şeyin toplum olarak birlikte hareket edilmesi olduğunun altını çizdi.

Denktaş, KKTC halkının bugüne kadar rahat bir yaşam sürdüğünü ancak bundan sonra daha çok çalışarak daha asgari yaşaması gerektiğini belirtti.

Bakan Denktaş, KKTC Merkez Bankası’nın sağlam bir temelde olduğunu ve 2001’de yaşanan Bankalar krizinin tekrarlanmasının imkansız olduğunu ancak diğer sektörlerde bazı krizler yaşanmasının mümkün olduğunu kaydetti.

Açıklamalarında ek mesai konusuna da değinen Denktaş, kısıtlı personelle ek mesai yaptırılması yerine personel istihdamı yaparak vardiya sistemine geçilmesinin daha doğru olduğunu ve işe gümrük dairesinden başlayacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA DİREK
MUSTAFA DİREK - 3 yıl Önce

YENİ İSTİHDAM EDİLECEK KİŞİYE DE TOTALDE EK MESAİ KADAR ÜCRET ÖDEYECEKSİNİZ. İZİNLERİ TATİLLERİ HASTALIK İZİNLERİ DERKEN YİNE EK MESAİ İHTİYACI DOĞACAK. KAMU DA YANLIŞ YERLERDE GÖREV YAPAN, HİÇ İŞ YAPMAYAN VS. İFADELERİ ÇOK DUYDUK. ÖNCE KAMU İÇİNDE GEREKLİ REFORMU YAPIN. İSTİHDAMA SONRA GELİRSİNİZ. BU HALK 2000 KİŞİYE DAHA MAAŞ ÖDEYEMEZ. EK MESAİ BUGÜN VAR YARIN YOK. ANCAK İSTİHDAM 36 YILLIK MAAŞ DEMEK. KOLAY GELSİN... SİZ DE MALİYE BAKANI OLURKEN BİZE SORMADINIZ.

Kadir akar
Kadir akar - 3 yıl Önce

Bu ülkeyi zamlarlamı yöneteceksiniz bu sizin mantaliteniz ve beceriniz beceriksizsiniz yüzünüze gözüne bulaştırdınız bari şerefinizle istifa edin bu halk size alkış tutsun ...

Hasan kenan
Hasan kenan - 3 yıl Önce

Serdar bey efendi 4lu ortaklık kurmadan önce tc de muhatabimiz vardı kıbrıs bakanlığı senin inadın yüzünden bu bakanlık kalktı hıyar kaynatıp yiyin

kagan bektas
kagan bektas - 3 yıl Önce

Siz birakin ulke yonetmeyi çay ocagı bile isletemezsiniz ama suc bizde sizin gibi yeteneksizlere oy verdik bence istifa edin birakin bu isi 4 lu koalisyon degil 4 lü maymun a.q ancak zam yapin gunluk zam asgari ucret maasi siz alin gecinin bakim bu zamlarda nasil olacak ananizinkini tersten gorursunuz maas 2500 ev kirasi 2300 elektrik 500 su 100 eksiye dustuk ne yicez bok yicez dimi serdar denktas az mantikli konusun insanlari kandirmayin bu ekonomik krizi dayanismayla atlatmiyoruz siz bizim sirtimiza bindiniz oyle atlatiyoruz götünüz yiyorsa butun bakan bsbakan millet vekili vs kim varsa maasini aciklayin

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18