'Dayakçı polis' için bir şikayet daha!

banner32

Orhan Orsen isimli vatandaş Ercan’daki olayda bir yolcuyu darp eden polis memurunun daha önce de kendisi ve ailesini motosikletiyle taciz ettiğini iddia etti.

'Dayakçı polis' için bir şikayet daha!
banner23

Orhan Orsen isimli vatandaş Ercan’daki olayda bir yolcuyu darp eden polis memurunun daha önce de kendisi ve ailesini motosikletiyle taciz ettiğini iddia etti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Orhan Orsen, söz konusu polis memuru olduğunu iddia ettiği kişinin motosikletiyle kendisine sataşma anlarına dair görüntü de paylaştı.

“Polis Memuru olduğunu plakasız motosikletiyle birlikte bizi taciz ettiğini ilgili makamlara defalarca şikayet etmiş olmamıza rağmen maalesef hiçbir şekilde bir gelişme yaşanmamış, bu şahıs yargılanmamış ve disipline da sevk edilmeyip polis ve savcılık tarafından korunmuştur” diyen Orhan Orsen sosyal medya paylaşımında devletin üst makamlarını da etiketledi.

İşte Orhan Orsen’in paylaşımı:

“Paylaştığımız görüntüde de görebileceğiniz gibi iki yıldır bu hususla ilgili hukuk mücadelesi vermiş olmamıza rağmen , Polis Memuru G.Ü ve arkadaşları hakkında herhangi bir işlem gerçekleştirilmemiştir.

Bu konuda KKTC Devletinin yetkililerinden yardım talep etmemize rağmen maalesef hiçbir şekilde girişim yapılmamış ve bu şahısın ve arkadaşlarının yargılanması gerçekleşmemiştir.

Bu şahsın yani G.Ü’nün Polis Memuru olduğunu plakasız Motosikletiyle birlikte bizi taciz ettiğini İlgili makamlara defalarca şikayet etmiş olmamıza rağmen maalesef hiçbir şekilde bir gelişme yaşanmamış, bu şahıs yargılanmamış ve disipline da sevk edilmeyip polis ve savcılık tarafından korunmuştur.

Bu olayın gerçekleşmesinde daha önceden önlem alınmış olunsaydı, KKTC’yi itibarsızlaştıran Ercan Havalimanındaki çirkin olayın gerçekleşmesi mümkün olmayacaktı. Bu olayın gerçekleşmesinde de sessiz kalarak taraf tutan tüm devlet yetkilileri sorumludur.

Derhal bu şahsın polislikle ilgili görevine son verilmesi ve ilgili makamlardan aleyhine ceza davalarının açılmasını yeniden talep ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18