banner38

'CYPFRUVEX'TE YOLSUZLUK DEVAM EDİYOR'

'CYPFRUVEX'TE YOLSUZLUK DEVAM EDİYOR'
banner37
banner23
“USULSÜZ BİÇİMDE 8 BİN TL MAAŞ”

Candan MERT

Haberal Kıbrıslı Gazetesi olarak geçmiş zamanda elimize geçen belgeler çerçevesinde 2006 yılında Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) döneminde Güzelyurt’ta Kıbrıs Meyve ve Sebze İşletmeleri Ltd(Cypfruvex) tesisinde çalışan U.S., İ.A. ve H.Ş. isimli 3 üst düzey yöneticinin emekli olduktan sonra hem emekli maaşı, hem de şirketten maaş almaya devam ettiği bilgilerine ulaşmıştık.

“Usulsüz biçimde 8 bin TL maaş”

Haberal Kıbrıslı olarak elde ettiğimiz belgelere göre, Cypfruvex şirketindeki yolsuzluğun hala devam etmesiyle beraber, emekli olduğu halde Genel Müdür kategorisinde görünen İ.A., usulsüz biçimde emekli maaşının yanında şirketten de 8 bin TL tutarındaki maaşını almayı sürdürüyor. Yasaya aykırı olarak çifte maaş alımları hakkında siyasiler tarafından verilen tepkilerde, bu şahısların hem emekli maaşı, hem de Cypfruvex devlet kurumu olduğu için ayrı maaş aldıkları dile getiriliyor. Bu 3 kişiye 1 milyonun üzerinde maaş verildiğinin belgeler ile de tespit edilmesinin yanı sıra, elimize geçen belgelerde mevcut konumda Genel Müdürün Vergi Dairesi’nden onaylı olarak kendi adına makbuz/fatura bastırdığı ve şahsın aynı görevi devam ettirdiği görülüyor. Bu çerçevede belgelerimizde, kendisinden hizmet alındığı gerekçesiyle Genel Müdür İ.A.’ya ayda 8 bin TL tutarında maaş verildiği görünürken, ödeme makbuzlarının da tespit edildiği ve durumun hala yasadışı olarak devam ettirildiği kaydediliyor.

“Cypfruvex açıklamalı”

Bahse konu şahsın şirkette danışman olduğunu söylediğini ancak resmi genel müdür gibi davrandığı belirtilirken, bu şekilde her ay 8 bin TL maaş almaya devam ettiği ve Cypfruvex şirketinin genel müdürün kim olduğunu ve bu maaşın neden soruşturmada olan bu adama verildiğinin açıklanması gerektiği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3