Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişi temaslı…

banner32

Dün, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde çalışan iki hemşirenin pozitif çıkmasının ardından Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişinin temaslı olduğu yönünde çıkan haberlerin doğru olduğu hakkında Cumhurbaşkanlığı açıklama yaparak, bahsi geçen kişinin testinin negatif olduğu açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişi temaslı…
banner23

Dün, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görevli iki hemşirenin Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişinin temaslı olduğu hakkında çıkan haberlerin doğru olduğu Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bahsi geçen çalışanın test sonucunun negatif olduğu ve şu anda karantinada olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dün yüksek ateş şikâyeti nedeni ile test yaptıran ve test sonuçları pozitif çıkan üç hemşiremize ve diğer tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.

İçerisinden geçtiğimiz böylesi bir küresel salgın döneminde, pozitif vakalar gibi, temaslı kişilerin olması da bu sürecin doğal bir sonucudur. Ülkemizde süreç ilk günden beridir son derece başarılı bir şekilde yönetilmektedir.

Bazı haber kaynaklarında, Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişinin temaslı olduğu haberi yer almıştır. Söz konusu bilgi doğrudur. Ancak çalışanımızın test sonucu negatif olmakla birlikte, kendisi şu anda temaslı karantinasındadır. Endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı bünyesinde gereken önlemler alınmıştır. Bu vesile ile bir kere daha tüm halkımıza, bu zor süreçte, maske, mesafe ve hijyenle ilgili kurallara eksiksizce uymaları gerektiğini belirtir, hem ülkemizin hem de dünyanın bir an önce bu süreci geride bırakmasını dileriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18