banner38

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan ABD'nin 'Türkiye'ye yaptırım' kararına kınama

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararına sosyal medyadan bir paylaşım yaparak tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan ABD'nin 'Türkiye'ye yaptırım' kararına kınama
banner37
banner23

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararına ilişkin kınama mesajı yayınlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin egemen bir ülke olarak kendi savunmasını güçlendirmek için almış olduğu karara saygı gösterilmelidir” dedi.

Yaptırım kararının Türkiye’nin ulusal güvenliği için gerekli tedbirleri alma yönündeki kararlılığını etkilemeyeceğini ifade eden Tatar, “Türkiye’nin, konuyu diyalog ve diplomasi yoluyla çözme konusundaki yapıcı önerisini kuvvetle destekliyorum” ifadelerini kullandı.

Tatar, ABD’nin bu yanlış kararı yeniden gözden geçirmesi gerektiğini dile getirdi.

Ersin Tatar’ın konuya ilişkin paylaşımı şöyle:

“NATO’nun en önemli üyelerinden biri olan Anavatan Türkiye’ye karşı alınan bu karar müttefiklik ilişkisi ile bağdaşmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye aleyhine aldığı mesnetsiz yaptırım kararını esefle kınıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin egemen bir ülke olarak kendi savunmasını güçlendirmek için almış olduğu karara saygı gösterilmelidir. Bu tip talihsiz kararlar Türkiye’nin ulusal güvenliği için gerekli olan tedbirleri alma yönündeki kararlılığını etkilemeyecektir. Anavatan Türkiye’nin, konuyu diyalog ve diplomasi yoluyla çözme konusundaki yapıcı önerisini kuvvetle destekliyorum ve ABD’nin bu yanlış kararı yeniden gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3