CTP'de neler oluyor?

banner32

CTP'de neler oluyor?
banner23

Candan MERT


Haberal Kıbrıslı Gazetesi olarak güvenilir bir kaynaktan aldığımız bilgilere göre, Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP)’nin içi son dönemlerde kaynıyor!


Erhürman’dan rest!


Kaynağımız, Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın, Olağanüstü Kurultay’a rest çekerek, Başkanlığı bırakmak ile tehdit ettiğini belirtti. Erhürman’a hükümet ile ilgili sıkıntıların bulunması sebebiyle Lefkoşa Belediye Başkan Adayı göstermesi için baskı kurulmasından dolayı Olağanüstü Kurultay’a rest çektiğini kaydeden Güvenilir Kaynağımız, “Erhürman da ‘ben uzlaştım, aday göstermeyeceğim’ diyor” dedi.  Bunların yanında Lefkoşa Belediye Başkan adayı göstermeyeceğinden dolayı Mehmet Ali Talat ile eski CTP’lilerin tepkisinin söz konusu olduğundan bahseden kaynağımız, Erhürman’ın Olağanüstü Kurultay’a gidip Başbakanlık ve Parti Başkanlığı da dahil olmak üzere görevlerini bırakacağını belirttiğini ileri sürdü.


Makamlar devam etsin diye edilen tehditler!


Atamalarda sıkıntıların bulunduğunu kaydeden kaynağımız, hükümet ortağı ile ilgili her atamaya Kudret Özersay’ın koyduğu takozların da bulunduğunu belirtirken,  hükümetin atama yapamadığını ve Türkiye’de mali kadro gelmemesinin üzerinden 4 ayın geçtiğini aktardı. Bu ay KKTC bütçesinden Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın ödemelerinin yapıldığını dile getiren kaynağımız, “Bu ay da katkı gelmezse, Maliye ödeme yapamayacak konuma gelmiştir” ifadelerini kullandı. Belediye seçimleri sebebiyle Değirmenlik’te Osman Işınsal’ın kazanması için alttan alttan CTP Genel Merkezi’nin çalışma yaptığını belirten kaynağımız, “Belediye Başkanları makamları devam etsin diye sürekli tehdit içerisinde. Çünkü olası bir Ali Karavezirliler’in kazanması durumunda Osman Işınsal ile hareket eden Yüksel Çelebi ve Ahmet Benli de adaylıklarını geri çekebilirler. Buna imkan verilmemesi açısından Işınsal’ın kazanması için çalışmalar yapılıyor.” dedi.


Tüm bunların yanında Haberal Kıbrıslı’ya konuşan kaynağımız, Halkın Partisi(HP)’nin Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP)’nin Başkan olduğu birçok yere aday gösterdiğini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 10:21
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18