banner38

Cezaevinden Mektup Yine Cezaevi, Yine Şartlı Tahliye, Yine Açlık Grevi!

Cezaevinden Mektup Yine Cezaevi, Yine Şartlı Tahliye, Yine Açlık Grevi!
banner37
banner23
5.5 yıldır Cezaevinde cezasını çekmekte olan Kaan Ekrem Şatıroğlu isimli mahkumun ailesi Kıbrıs Gerçek Gazetesine ulaşarak bahsi geçen mahkumun açlık grevine başladığını belirtti. Aile, açlık grevine girme gerekçelerinin yazılı olduğu mektubu da gazetemize iletti.

Mektubu noktasına dokunmadan yayınlıyoruz.

“Ceza evinde ki koşullar insan yaşamına, insan haklarına uygun olmamakla beraber ıslah sistemi tamamı ile çökmüştür. Şartlı tahliye sistemi ise tamamen siyasi ve torpile dayalı çalışır iken kader mahkumlarının yaşadığı tam anlamı ile düzene karşı bir yaşam savaşıdır.

İçerde hiç bir disiplin suçu işlemediği halde iki kez şartlı tahliyeye çıkıp ret cevabı alması, Kaan’ı bu greve mecbur bırakmıştır ki Kaan Maalesef uyuşturucu suçu işlemiş ve bunun pişmanlığı ile teminatta iken ceza evine girmiş biridir. İçerde hiçbir vukuata karışmayarak ıslah olduğunu da bir nevi kanıtlamıştır. İçeride bulunduğu bu 5.5 yıllık süre içerisinde 2016 yılında babasını kaybetmiş ve bu sebeple özellikle yaşlı annesinin yanında olmak istemektedir.

Kaan; siyasileşen, insan hakları ile uzaktan yakından alakası olmayan bu düzende kimseye ve özellikle şartlı tahliye kuruluna kendini ifade edemediğini ve en yakın sürede şartlı tahliyeye çıkmak istediğini, ve bu isteği kabul edilene kadar grevi bırakmayacağını, yetkililerimizin insan hakları kavramından bir haber olmalarına rağmen eylem yapmanın bir insan hakkı olduğunu ve açlık grevinden başka kendini ifade edebilecek şansı olmadığını bizlere iletmiştir. ”
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3