Çete sanıkları hakim huzuruna çıkarıldı

banner32

Çete sanıkları hakim huzuruna çıkarıldı
banner23

Lefke’de yeni bir çete türedi. 5 kişi, Y.Ö. isimli bir şahsı şiddet tehdidiyle Bağlıköy’de ıssız bir yere götürdü ve ciddi şekilde darp etti. Zanlılardan 2’si tutuklandı, 3’ü ise yurt dışına kaçtı

Lefke’de çete oluşturan 5 kişi, Y.Ö. isimli bir kişiyi evinden alıp ‘sorgulamak’ maksadıyla Bağlıköy’de ıssız bir yere götürüp ciddi şekilde darp etti. Zanlılar, Cemal Murat Dülger, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt yurt dışına kaçtı, Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer ise tutuklandı. Mahkemede söz hakkı verilen zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Lefke’de 5 kişiden oluşan bir çete, adam kaçırıp, ıssız bir yere götürdü ve şahsı ciddi şekilde darp etti. Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Y.Ö. isimli şahsı, iradesi dışında alıkoyarak Bağlıköy’deki bir restoranın batısında bulunan toprak yola götürüp, dövdü. “Zorla insan kaçırma”, “şiddet tehdidi”, “ciddi darp ve darp” suçlarını işleyen zanlılardan Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer, Gemikonağı’nda tespit edilerek gözaltına alındı. Polis tarafından aranan diğer 3 zanlının ise, yurt dışına kaçtığı tespit edildi. İki zanlı dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller’in huzuruna çıkarıldı ve haklarında üçer gün tutukluluk emri alındı. Yargıcın söz hakkı vermesi üzerine zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Kıbrıs Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18