banner38

Çatalköy belediyesi kaynıyor

 Haberal Kıbrıslı gazetesine ulaşan çalışanlar seçimlerin hemen ardından sıkıntı yaşadıklarını ve baskıya uğradıklarını iddia etti.

Çatalköy belediyesi kaynıyor
banner37
banner23

 Haberal Kıbrıslı gazetesine ulaşan çalışanlar seçimlerin hemen ardından sıkıntı yaşadıklarını ve baskıya uğradıklarını iddia etti. Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu’nun yeniden seçilmesinin ardından karşısına rakip olarak çıkan belediye başkan adayının kardeşini görev yerinden alarak süpürgeye verdiği belirtildi. İddia sahipleri ayrıca kalp rahatsızlığı olan bir başka çalışanın ise raporu olmasına rağmen onunda süpürgeye verildiğini öne sürdü. Buna gerekçe olarak da raporun devlet hastanesinden alınmadığı gösterildi. Çalışanların iddiaları bununla da sınırlı değil. Başkanın kendi adamlarını kayırdığı ve bazı personelin işe gelmeden maaş çektikleri de söylenenler arasında. Çalışanlar sigorta ve ihtiyat sandığı primlerinin geriye dönük yatırılmadığı, 1 Mayıs parasının ise maaşlara aylık 28 TL yansıtıldığını belirtti. “Elbise paramızı düzenli alamıyoruz” diyen bazı belediye personelleri bağlı bulundukları sendikanın ise kendileriyle ilgilenmemesinden şikayetçi.

“İddialara başkandan yanıt gecikmedi”

İddiaların ortasındaki isim Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu,  gazetemize yaptığı özel açıklamasında “şubeler arasında değişiklik yapma hakkına sahibim, bu çerçevede ismi geçen personeli temizlik bölümüne aldım buda gayet doğal” dedi.

Kalp hastası olduğu iddia edilen çalışan bana tek doktordan rapor getirdi. Bende yasal çerçevede devlet hastanesinden 3 doktordan geçmiş kurulu  raporu istedim, doğrusu bu” diye konuştu.

“Belediyede bir sıkıntı yok”

1 mayıs işçi ödenekleri her ay maaşlara 28 TL olarak yansıtılmaktadır bunda da bir problem yok açıklamasını yapan Hulusioğlu, “bazı personellerin rahatı kaçtı, onlar yatmak istiyorlar, belediyede her şey yolundadır ve sıkıntı yoktur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3