banner38

Çakıcı hükümete "zavallı" dedi

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ile ilgili dörtlü koalisyon hükümetinin politikalarını eleştirdi.

Çakıcı hükümete "zavallı" dedi
banner37
banner23

Çakıcı, Başbakan Tufan Erhürman’ın "Ekonomiyi Türkiye ile birlikte ele almamız gerek. Randevu talebinde bulunduk" söyleminin arkasında Türkiye’den para istemek olduğunu söyledi.

Çakıcı ayrıca, Ulusal Birlik Partisi (UBP), Başbakan Erhürman’ın bu isteklerde geç kaldığını, kendilerinin yaptığı gibi daha hızlı ve daha erken bir zamanda Ankara ile bu görüşmeleri yapması gerekirdi söylemine atıfta bulunarak, CTP-HP-DP-TDP hükümetinin vizyonu ile Ulusal Birlik Partisinin vizyonu arasında bir fark olmadığına vurgu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkemize, özellikle yatırımlar konusunda geçmişten bugüne çok büyük desteği olduğunun altını çizen Çakıcı, “Türkiye’nin altyapı yanında, bütçemize de belli bir oranda yardımı var ama bizi yöneten hükümetler maalesef bugüne kadar yapması gereken görevleri yapmayarak, başı her sıkıştığında Türkiye’den para yardımı talebinde bulunmuşlardır. Bugün de benzer bir durumla karşı karşıyayız. Ülkedeki sistemi kökünden değiştirme hedefi ile iktidara talip olanlar, o değiştirecekleri sistemin bir parçası haline gelmiş ve geleneği bozmayarak başı sıkıştığı anda Türkiye’den para dilenmeyi tercih etmişlerdir. Türkiye’den ekstra para istemek zavallılıktır, acizliktir.” açıklamasında bulundu.

TKP Yeni Güçler olarak ülkenin acilen Vergi Reformu’na ihtiyacı olduğunu her fırsatta dile getirdiklerinin altını çizen Çakıcı, “Bu ülkede öncelikli olarak Vergi, Tarım reformu yapılması gerekiyor. Turizm ve Eğitim alanında özelikle gerekli tedbirlerin alınmasını söylüyoruz. Yani hükümetten aslında icraat yapmasını bekliyoruz. İcraat yaparak kaynak toplaman gerektiğini defalarca anlatıyoruz fakat hükümet bunları yapmak yerine, bu düzenin devamı ile bu düzenden rant elde edenlerin çıkarlarını korumaya devam ederek Türkiye’den para istiyorlar. Bu parayı Türkiye vermeyecek.” dedi.

Ülke ekonomisinin en temel gelir kaynağı olan Turizmde hükümetin herhangi bir icraatının olmadığını söyleyen Çakıcı, uçak bilet fiyatlarındaki pahalılık nedeniyle yabacı turistin ülkemiz yerine Türkiye’yi ya da güney Kıbrıs’ı tercih ettiğini söyledi. Çakıcı, “İki tane dev turizm ülkesi dururken yabancı turist buraya neden gelsin. Biri Güney Kıbrıs'tır ikincisi de Antalya, Bodrum, Çeşme'dir. Bizde başka bir Güneş mi var? ya da başka bir sahil mi var? Başka bir Akdeniz'de miyiz biz? İki tane dev rakibimiz var. Bu rakiplerle yarışmanın tek yolu uçak biletlerini ucuzlatma ile olur. Daha pahalı olan bir yere insanlar neden gelsin? Elektrik kesintisini görmek için gelebilir mesela, yolların ne kadar kötü olduğunu görmek için gelebilir. Yani turistler bunları görmek isterlerse gelebilirler. Güney'de de aynı deniz var Türkiye'de de aynı deniz var. Onlar daha ucuzdur. Yarışamazsınız onlarla. Yarışabilmeniz için uçak fiyatlarını ucuzlatmanız lazım. Adamlar hem iki uçuğa binecek hem de iki katı fiyat ödeyecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3