banner38

BRTK çalışanlarından kanser hastalarına anlamlı bağış

BRTK çalışanlarından kanser hastalarına anlamlı bağış
banner37
banner23

 Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ve dernek çalışanları, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) çalışanlarının yapmış olduğu bağışları teslim almak ve katkılardan dolayı teşekkür etmek için, Kurum Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt’u ziyaret etti.
Kocaismail ziyarette, Kurum Müdürü Özkurt’a, kanser hastalarının yaptığı koza işini takdim etti.

Raziye Kocaismail, 1-7 nisan kanser haftası içerisinde dernek çalışanlarının, evde bakım ve Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde hizmet, Güney Kıbrıs’a hasta götürme, Umut Kültürevi’nde çocukların isteklerinin karşılandığı ve bilimsel danışmanla okulda eğitim vermeye, hastaların taleplerini karşılamak için büyük efor sarf ettiklerini söyledi.

48 Bin TL gibi kalıcı bir gelir olduğunu, kalıcı giderin ise, 108 Bin TL’yi bulduğunu, aradaki açığın kapatılması için yapılan etkinliklerin de yıpratıcı olduğunu dile getiren Kocaismail, Şubat ayında yapılan geri dönüşüm protokolünün, şu anki tempoyla önümüzdeki yıla kadar devam etmesi durumunda, derneğin eksisinin kalmayacağını kaydetti.

Vatandaşın cebinde tek bir kuruşu olmasa da, evden vereceği yıpranmış bir giyisisi bulunduğunu dile getiren Kocaismail, “Bu bir geri dönüşüm projesidir. Yırtık, lekeli giyisileri çöpe atmayın, onlar bize gelsin paraya dönüşsün. Sadece eski değil, çöpe gidecek olanı bile kabul ediyoruz” diye çağrıda bulundu. Kocaismail, iyi durumdaki giyisilerin ise depolarda ayrıştırıilarak, satış dükkanlarına gönderildiğini ekledi.Bayrak Radyo Televizyon Kurumu çalışanlarının bağışladıkları 2. El giyisilerle, 2 haftada 2 büyük van aracın dolduğunu ve bu ürünlerin geri dönüşümü ile sağlanacak gelirle, 50 hastanın ilaçlarının karşılanabileceğine vurgu yapan Kocaismail, “Bayrak radyo televizyon kurumu çalışanlarına yıllardır verdikleri destekten dolayı teşeklür ederim” dedi.

Bayrak Radyo Televizyon Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt da, çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, “gerçekten, aşağıdaki kutular doldu. Süreyi uzattık. Ve uzatmaya da devam ederiz herhalde. Farkındalık yaratmak için uğraşmak güzel” dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3