banner38

BONZAİ ÖLDÜRÜYORDU

BONZAİ ÖLDÜRÜYORDU
banner37
banner23
Tolga Sertaç Keklik’in aldığı uyuşturucu sonucu bilincini kaybederek balkondan düştüğü tespit edildi. Keklik ve ona uyuşturucu satan Ziya Ulislam mahkemeye çıkarıldı

Girne’de önceki gün bir sitede öğle saatlerinde evinin balkonundan beton zemine düşen genç ölümden döndü. Site sakinlerinin ambulansı araması ile hastaneye kaldırılan Keklik’in uyuşturucu madde aldığı ortaya çıkması üzerine Narkotik polisi, zanlının evinde mahkeme emri ile arama yaptı.

Zanlının evinde sigara paketi içinde 1 gram bonzai ele geçirildi.

Keklik’ten yapılan sorgulamada uyuşturucu maddeyi aynı sitede kalan Ziya Ulislam’dan aldığını itiraf etmesi üzerine aynı gün zanlı Ulislam’da polis tarafından tespit edilerek tutuklandı.

Polis, Ulislam’ın elinde 1 gram bonzai ve içinde uyuşturucu madde içeren 1 adet sarma sigara ele geçirirken, evinin balkonunda bulunan tüp gaz altına gizlenmiş 4 gram bonzai ve 1 adet içinde uyuşturucu madde bulunan sigara tespit etti.

Ulislam’ın ifadesi doğrultusunda polis aynı gün zanlının Lefkoşa’daki evinde mahkeme emri ile yaptığı arama ise, kül tablası içinde uyuşturucu madde içeren 4 adet sigara izmariti buldu.

Yapılan sorgulamanın ardından Ulislam’dan 100 TL karşılığında uyuşturucu madde aldığını itiraf eden Keklik ve uyuşturucu madde satan Ulislam dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

100 TL’ye uyuşturucu madde satın aldı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ali Çavuş, mahkemede verdiği ifadede önceki gün Girne Akçiçek Hastanesi’nde alınan bir bilgi üzerine yapılan sorgulamada, zanlının uyuşturucu madde aldıktan sonra evinin balkonunda dengesini kaybederek beton zemine düştüğünü anlattı.

Polis memuru Ali Çavuş, zanlının yapılan kontrollerin ardından yapılan sorgulamasında parasını daha sonra vermek kaydı ile Ziya Ulislam’dan 100 TL karşılığında bonzai aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Devrim DEMİR
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3