"Biz Özel İzinliyiz"

banner32

"Biz Özel İzinliyiz"
banner23

ADA Havacılık’a ait Antalya’dan Ercan Havaalanı’na saat 22:00’de iniş yapan uçak, 5 erkek 4 kadın 9 yolcu getirdi; yolcular VIP yanındaki özel kapıdan alındı.

ADA Havacılık’a ait Antalya’dan Ercan Havaalanı’na saat 22.00’de iniş yapan ve 5 erkek, 4 kadın toplam 9 yolcu getirdiği belirtilen uçağın yolcularına, uçuş yetkililerinin “Siz karantinaya girmeyecek misiniz” diye sorduğu yolcuların, “Biz özel izinliyiz” dedikleri iddia edildi. Uçağın dönüş izni 15 Haziran saat 15.00’de Ercan- Antalya olarak bildirildi. Sağlık Bakanı Müsteşarı Ali Çaygür ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan konuyla ilgili YENİDÜZEN’e konuştu.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, salgın süreci boyunca tüm uçuşların Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edildiğini öne sürdü.

Müsteşar Ali Çaygür ise söz konusu kişilerin ülkeye Bakanlar Kurulu kararı ile giriş yaptığını, özel görevli olarak geldiklerini söyledi. “Biz özel izinliyiz” Ülkede süren salgın önlemleri nedeniyle yurt dışı giriş ve çıkışlara uygulanan prosedüre göre adaya gelen her yolcu için 14 günlük karantina süreci devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından organize edilen uçuşlarda ülkeye giriş yapan tüm yolcular ayırt edilmeden aprondan özel otobüslerle alınarak karantina oteline yerleştirilmesi gerekiyor. Önceki gece ADA Havacılık’a ait Antalya’dan Ercan Havaalanı’na iniş yapan özel uçakta bulunan 5 erkek 4 kadın 9 yolcunun “Biz özel izinliyiz” diyerek alandan ayrıldıkları öne sürüldü.

Yenidüzen

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZekiyeBaş
ZekiyeBaş - 12 ay Önce

Torpilin daniskası paranın gücü budur!

Oya Gürel
Oya Gürel @ZekiyeBaş - 12 ay Önce

paranın gücü değil Zekiye Hanımcığım, "Emir demiri döver" durumları

Altay akçonar
Altay akçonar - 12 ay Önce

Yetkililerin yetersizliği yani birileri talimat verdi bizim yetersizler emredersiniz deyip kabul etti.

Ahmet
Ahmet - 12 ay Önce

Oya hanimin dedigi gibi, emir demiri döver.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18