Berberoğlu kabri başında anıldı

banner32

Berberoğlu kabri başında anıldı
banner23

Erhürman "Devraldığımız bayrağı bizden sonra gelecek olanlara alnımız ak şekilde devretmek tarihsel yükümlülüğümüz"Atilla Berberoğlu "Kişisel çıkarlara değil memleketin çıkarlarına önem verdi"


Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) kurucularından ve ilk Genel Başkanı Ahmet Mithat Berberboğlu, ölümünün 16’ncı  yıl dönümünde, Karaoğlanoğlu Kabristanlığındaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene, Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Salih Usar, bazı milletvekilleri ailesi ve yakınları katıldı.

Anma töreninde, Başbakan ve CTP Genel Başkanı Erhürman ile Berberoğlu’nun kardeşi Atilla Berberoğlu birer konuşma yaptı.

Atilla Berberoğlu: "Kişisel çıkarlara değil memleketin çıkarına önem verdi"

Atilla Berberoğlu konuşmasında, Ahmet Mithat Berberoğlu’nun CTP’nin kurucu üyesi ve Genel Başkanlığını yapmış olmasından dolayı anma törenini düzenleyen CTP yetkililerine teşekkür etti.

Ahmet Mithat Berberoğlu’nun siyasi hayatında prensiplerine inandığı mükemmel görüş ve noktalara daima sadık kaldığını dile getiren Atilla Berberoğlu, hayatı boyunca kardeşinin kişisel çıkarlara değil memleketin ve halkın çıkarlarına önem verdiğini kaydetti.

Erhürman "Çizilen yoldan dönmeyeceğiz"

Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) kurucularından ve ilk Genel Başkanı Ahmet Mithat Berberboğlu’na rahmet dileyerek kabri başında saygıyla eğildiğini söyledi.

CTP’nin, 1970 yılında kurulduğunu ve o günden bugünlere çok uzun bir yol kat ettiğini dile getiren Erhürman, “kuruluşunda çok daha uzun bir yol kat edeceği belliydi. Bizi bu uzun yolda aynı zamanda meşakkatli olan güçlüklerle dolu olan ama bir yandan da Kıbrıs Türk halkına hizmet aşkıyla dolu olan bu yola çıkaranların başında geliyor sevgili birinci Genel Başkanımız Ahmet Mithat Berberoğlu” dedi.

Çizilen yolun Kıbrıs Türk halkının varoluşunu kesinleştirme, sağlama alma yolu olduğunu belirten Erhürman, bu yolun, Kıbrıs Türk halkının demokratik, sosyal ve ekonomik açıdan ilerlemesini ve kalkınmasını sağlama yolu olduğunu kaydederek, “onların çıktıkları bu yolda arada birçok değişikliler yaşadık. Birçok bayrak değiştirdik. Birçok görev sorumluluk değiştirdik. Birçok arkadaşımız görev aldı. Bu yolda yürümekten asla vazgeçmedik” şeklinde konuştu.

Kendilerinin de çizilen bu yoldan dönmeyeceklerini söyleyen Erhürman, devraldıkları bu bayrağı kendilerinden sonra gelecek olanlara alınları ak bir şekilde devretmeyi tarihsel bir yükümlülük olarak gördüklerini dile getirerek,  bu yolda kaybettikleri yoldaşlarını rahmetle andı.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18