banner38

Bayram öncesi 'ET'E ZAM

Bayram öncesi 'ET'E ZAM
banner37
banner23
Dana karkasın kilosu 2 TL’lik zam ile 25 TL’den 27 TL’ye yükseldi, dana eti fiyatlarında ise ortalama 4 ila 7 TL arasında artış yaşandı. Buna göre kasap reyonlarında kilosu 45 TL’ye satılan dana eti fiyatı 49TL’ye yükselirken, dana kıymanın kilosu ise 45

Et tüketiminin arttığı bayram öncesinde dana etine zam geldi. Dana karkasın kilosu 2 TL’lik zam ile 25 TL’den 27 TL’ye yükseldi.

Dana eti fiyatlarında ise ortalama 4 ila 7 TL arasında artış yaşandı. Buna göre kasap reyonlarında kilosu 45 TL’ye satılan Dana eti fiyatı 49TL’ye yükseldi.

Dana kıymanın fiyatı ise 45 TL’den 47 TL’ye çıktı. 

Kuzu pirzola 60 TL, kıyma ise 44,90 TL olan reyon fiyatlarında bir değişiklik yaşanmadığı görüldü.

Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak, yapılan artışın piyasadaki hayvan sıkıntısından kaynaklandığını belirtirken, “Kesime göre üretim az, o yüzden bu artış yaşandı. Üretim çok azaldı, üreticiler de haklı, her şey pahalı…” dedi.

Piyasadaki hayvan sıkıntısından dolayı artış yaşandığını ifade eden Akbıçak, “Piyasada havan olmadığı için bu sıkıntı yaşandı. Bayramdan sonra da kuzu fiyatlarında artış yaşanacak” dedi.

Etteki zam, market kasaplarında göze çarptı

Öte yandan, YENİDÜZEN’in 8 Haziran Cuma günü bazı market kasaplarından aldığı et fiyatlarının yapılan artışla birlikte birkaç gün geçmesine rağmen 8 ila 11 TL arasında yükseldiğini gözlemledi.

8 Haziran’da Dana Kıyma’nın market fiyatlarındaki kilosu 48 TL iken yapılan artış ile fiyatlar dün reyonlarda 59 TL’yi gördü.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3