banner38

Baybars, basın mensuplarını toplantıdan kovdu

İçişleri Bakanı Baybars, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi toplantısı başlamadan hemen önce, "Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız" diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.

Baybars, basın mensuplarını toplantıdan kovdu
banner37
banner23

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi tarafından düzenlenen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan hemen önce, İçişleri Bakan Ayşegül Baybars, basın mensuplarını dışarı attı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı Gazimağusa’dadünhalkı bilgilendirmek amacıyla Maraş MGA’da düzenledi.

BAYBARS: “SİZ BANA İLK TOPLANTIDA YARDIMCI OLMADINIZ, DIŞARI ÇIKINIZ”

Toplantı başlamadan hemen önce İçişleri BakanıAyşegül Baybars, basın mensuplarına “Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız” diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.

FIRSATÇILAR YİNE KAPIDA…

Emirname hakkındaki görüş ve itirazların teslim edilmesi için belirlenen süre bugün dolacak.

Bu süreç içerisinde bazı emlakçı ve inşaat şirketinin emirnameyi gerekçe göstererek bazı vatandaşların arazilerini elinden değerinin altında toplamaya başladığı iddia ediliyor.

Baybars'ın dün akşamki toplantı sebebinin ise emirnamede sarı bölge kapsamına alınan Maraş bölgesini emirnamenin ne şekilde etkileyeceği ile ilgili olduğu öğrenildi.

Toplantı ile bölge halkının bilinçlendirilmesi ve fırsatçı emlakçılar ile inşaat şirketlerine karşı halkın bilinçli olmalarının sağlanmasının amaçlandığı bilgisi de mevcut.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3