Başbakan'ın ilk sınavı Dome Otel...

banner32

Başbakan'ın ilk sınavı Dome Otel...
banner23
Hükümetin kurulduğu ilk günden bu yana Dome Otel sorunu her yerde önüne çıkan Başbakan Tufan Erhürman’ın yaptığı son basın açıklamasından sonra “İlk imtihan Dome Otel ne olacak?” sorusunu akıllara getirdi.

Başbakan Erhürman, Evkaf’ın kiralama tüzüğü bulunmasına rağmen içinde ihale kurallarının olmadığını fakat kimi kiralamaların ihaleli, kimi kiralamaların da ihalesiz yapıldığını bunların neye, kime göre yapıldığını ayrıca kritersiz kiralamaların olduğunu ve yapılan kiralamaların ihalesiz yönetim kurullarının takdirine bırakılmasının doğru olmadığını belirterek beraberin de birçok soruyu da akıllara getirdi.

İşte Kamuoyunun merak ettiği sorular:

1-CTP-ÖRP hükümeti döneminde Bayram Karaman’a peşkeş çekilen Dome Otel Ne olacak?

2-Başbakan ilk sınavını nasıl atlatacak?

3- Başbakan Erhürman bu sınavda 447 yıllık köklü geçmişe sahip olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin tarafında mı olacak yoksa usulsüzlüklerin gün yüzüne çıktığı Dome Otel’in yanında mı olacak?

4- Başbakan belirttiği gibi vakıf malları üzerinde yer alan Gece Kulüpleri ve Casinoların iptalini gerçekleştirebilecek mi?

5- Başbakan usülsüzlüklerin üzerine gideceğiz derken sadece kurumların isimlerini vererek mi kamuoyunda açıklama yapacak yoksa şahsi hataları ve hükümetlerden kaynaklanan usulsüzlükleri de dile getirebilecek mi?

6- Başbakan partisi CTP’nin geçtiğimiz dönemlerde yaptığı hataları da kamuoyununa açıklama cesaretinde bulunabilecek mi?

7- Başbakan’a Dome Otel meselesinde baskı yapan partililer var mı?

8- Başbakan vakfedenlerin mallarını koruma konusunda ki hassasiyetini Dome Otel üzerinde ki sınavıyla nasıl koruyabilecek?

9- Dome Otel binası ile ilgili uzmanların görüşleri doğrultusunda mı hareket edecek yoksa Dome Otel’in binasının çürümesine göz mü yumacak?

10- Başbakan, Dome Otel’de usülsüzlükleri kamuoyuyla paylaşırsa kendi partisinden usulsüzlük yapanları da yargı yoluna götürebilecek mi?
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18