banner38

Aygın ve Nurel şoku!

Aygın ve Nurel şoku!
banner37
banner23

Dün Web sitemizden akşam saatlerinde başlattığımız yerel seçim anketimize katılım yoğun olurken Girne'de Sümer Aygın ve Alsancak'ta Redif Nurel'in olaylı adaylıklarının ardından ikinci şoklar yaşanmaya başladı. İki adayın da oy oranı çok yüksek çıkarken Güngördü ve Ataser'in oldukça zorlanacağı düşünülüyor.


Haberal Kıbrıslı olarak dün başlattığımız anketimizi sonuçlandırdık. 5991 kişinin oy kullandığı anketimizde bazı bölgelerde oldukça ilginç sonuçlar çıktı. Özellikle Girne'de eski başkan Sümer Aygın'ın yeniden aday olması Nidai Güngördü'yü oldukça zorlayacağa benziyor. Yapılan oylamada Güngördü %35 oy alırken, Aygın onu %33 ile takip ediyor. CTP adayı Birol Karaman'ın ise %26'lık oy oranı ile pek fazla şansı olmadığı gözüküyor.


Alsancak karışık! Nurel Ataser'i zorluyor!


Anket sonuçlarımızda ikinci bir şok ise Alsancak'ta yaşanıyor. Çok iddialı bir durumda olan ve bütün partilerin desteklediği mevcut başkan Fırat Ataser, Redif Nurel'in karşısına çıkmasının ardından kendisinin çok etkilenmeyeceğini düşünürken anket sonuçlarında ikinciliğe düşmesiyle büyük şok yaşanıyor. Ataser taraftarları tedirgin olurken Redif Nurel'in %56 oy çıkmasının aslında sürpriz olmadığı düşünülüyor. Ataser'in oy oranı ise %44 olarak ortaya çıktı.


Lefkoşa'da Harmancı rahat


Göreve geldiğinden beri yaptığı icraatlarla ve belediyenin bütçesini düzeltmesiyle vatandaşların büyük sevgisini kazanan TDP adayı Mehmet Harmancı Lefkoşa'da %31 oy oranıyla birinci sırada gözüküyor. Harmancı'yı %29'la Hasan Sertoğlu takip ederken üçüncülüğü ilginç olarak %26 ile Çetin Sadeli götürüyor.


http://haberalkibrisli.net/24-haziran-secim-anketi/
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 00:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3