banner38

ATATÜRK KATLİAM YAPTI DEDİLER

ATATÜRK KATLİAM YAPTI DEDİLER
banner37
banner23
Afrika Gazetesi genel yayın yönetmeni Şener Levent ve Kıbrıs Türk Öğretmenler sendikası genel sekreteri Şener Elcil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretlerde bulundu.

Radyo Mayıs’ta katıldığı programda konuşan Şener Levent, Atatürk’ü katliam yapmakla suçladı.
“DERSİM VE PONTUS’TA KATLİAM YAPTI”
Atatürk’ün Dersim ve Pontus’ta katliamlar yaptığını iddia eden Şener Levent öğrencilerin Antıkabir’e yaptıkları ziyaretlere de ağır eleştiriler getirdi.
Levent konuşmasına şöyle devam etti; öğrenciler neden Anıtkabir’i ziyaret edeceklermiş. Yetmedi mi tapınma bilmem ne, bu tapınmaya bir son vermesi gerektiğini en azından aydın insanlar öğrenemedi mi? Atatürk ne yaptıysa yaptı, seversen de sevmezsen de. Onun Dersim ve Pontus katliamını söyleyeceksin. Öyle Ankara’ya gittim fotoğraf çektirdim paylaştım, olmaz o öğretmenler de tamam değil dedi.
“15 TEMMUZ KALKIŞMASI AKP UYDURMASI”
Kıbrıs Türk Öğretmenler sendikası genel sekreteri Şener Elcil ise 15 Temmuz’da yapılan kalkışmanın Ak Parti tarafından yapıldığını iddia etti. Elcil, darbe girişiminin ise Ak Parti uydurması olduğunu iddia etti.
Elcil’in açıklamalarına destek veren Levent ise bu olay Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işleridir dedi.
“AİLELER CAN ATARAK YOLLUYOR”
Programın bir başka dikkat çekici noktası ise Çanakkale Şehitliği’ne yapılan kültür gezileriydi.
Bu konuda ise Levent ve Elcil Kıbrıs Türk Halkı tarafından genel anlamda bir tepki gösterilmediğini söyledi. Elcil, Çanakkale Şehitliği’nde yapılan tanıtımların ideolojik olduğunu söyledi. Elcil, ailelerin Çanakkale’ye çocuklarını can atarak gönderme isteklerine ise tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3