Ataoğlu DP'ye Genel Başkanlık için yeşil ışık yaktı

banner32

Ataoğlu DP'ye Genel Başkanlık için yeşil ışık yaktı
banner23

Demokrat Parti Milletvekili, siyasetin deneyimli isimlerinden Fikri Ataoğlu da cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik kamuoyu yoklama ve toplantılarına start verdi.

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın genel başkanlıktan istifasını da değerlendiren Ataoğlu, Denktaş’ın da cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik hazırlık ve çalışmalar için istifa kararı aldığının gözlemlendiğini dile getirerek, parti tabanının da köklü bir parti olan DP’nin de Dektaş’ın adaylığı durumunda desteklerini sonuna kadar göstereceklerine olan inancını dile getirdi.

Serdar Denktaş’ın kesin kararını verdikten sonra adaylığını resmi olarak açıklamasının ardından halkın da desteğinin bu yönde olumlu olacağı görüşünde olduklarını sözlerine ekleyen Ataoğlu, “Umarım Serdar Bey en kısa sürede kararını verir ve adaylığını açıklar” diye konuştu.

“ADAYLIĞI DÜŞÜNÜYORUM”

Demokratik bir anlayışın var olduğu her ortamda birden fazla adayın çıkmasının doğal olduğunu dile getiren Fikri Ataoğlu, DP eski Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması durumunda başka adayların da olabileceğini ve bunun doğal bir süreç olduğunu dile getirdi.

Ataoğlu, kendisinin de muhtemel adaylar içerisinde yer alacak kişilerden biri olduğunu ifade ederek, “Henüz net karar vermemekle birlikte ben de gerekli eş dost çalışmalarına başladım. İlçelerde toplantılarımızı ve kamuoyu yoklamalarımızı yapıyoruz. Bu kapsamda toplantılara da başladık. Son olarak Girne’de yapacağımız toplantı ve istişareler sonrasında kesin kararımızı vereceğiz ve aday olacaksak önümüzdeki hafta içerisinde de adaylığımız açıklayacağız” dedi.

“DP’NİN SİYASET ARENASINDA OLMASI, OLMAZSA OLMAZDIR”

Demokrat Parti’nin köklü bir parti olduğunu ifade eden Fikri Ataoğlu, geçmiş dönemlerde DP’nin içerisinde yer aldığı birçok farklı hükümet olduğuna dikkat çekerek, önümüzdeki dönemlerde de DP’nin içerisinde yer alması gereken bir oluşumun olmazsa olmazlardan olduğunu kaydetti.

Ataoğlu, DP’nin siyaset arenasında halka ve millete hizmet adına yerini almasının zorunlu olduğu bir parti olduğunu da dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18