banner38

ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU YENİDEN TOPLANIYOR

ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU YENİDEN TOPLANIYOR
banner37
banner23
Asgari ücret komisyonu yakın zamanda yeniden toplanacak. Dövizde yaşanan yüksek artışın asgari ücret üzerinde oluşturduğu büyük baskıyı azaltmak isteyen Hür-İş sendikası çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına yaptığı çağrıya olumlu yanıt aldı.
Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bu duruma sessiz kalmalarının mümkün olmadığını söyledi. Mart’ta asgari ücrete zam yapıldığını belirten Bakan Çeler ancak yılın ilk 6 ayında %12’lik bir hayat pahalılığı çıktığını ifade etti. Ancak Mart’tan – Temmuz’a kadar yaşanan ekonomik problemlerde ortadadır. Tüm kesimlerle istişareye yeniden başlayacaklarının müjdesini veren Bakan Çeler yapılacak olan görüşmelerin ardından asgari ücret komisyonunun yeniden toplanmasının gündeme gelebileceğini söyledi.
Özel sektördeki çalışma saatlerini de denetlediklerini belirten Bakan Çeler, bu konuda işçisini yedi gün ve fazla mesai yaptırarak çalıştıran işyerlerine baskın yapacaklarını belirtti.
İş yerlerini denetlemek için 23 personel olduğunu ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 5800 inşaatı, 10.000 iş yerini denetlemenin sıkıntısını kaydetti, bu konuda birazda firmalardan kuralları uymalarını istedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3