banner38

Araçta kuru sıkı tabanca ve 94 adet 9 mm'lik 94 adet kuru sıkı mermisi bulunmuştu

Araçta kuru sıkı tabanca ve 94 adet 9 mm'lik 94 adet kuru sıkı mermisi bulunmuştu
banner37
banner23
Hamitköy’de polis tarafından durdurulan bir araçtan bir adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait 94 adet 9 mm’lik mermi bulundu. Aracı kullanan Erdal Yağcı, tabanca ve mermileri Önal Süygün ile birlikte 2012 yılında Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye getirdiklerini itiraf etti ancak Vadili’de tespit edilerek tutuklanan Süygün, suçlamaları kabul etmedi.

Her iki zanlı da dün “Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde ithali ve tasarrufu” suçlamasıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Karagil, 6 Mayıs tarihinde saat 13.00 sıralarında Lefkoşa Dr.

Fazıl Küçük Bulvarı’nda Hamitköy girişinde Gazimağusa istikametinden Lefkoşa istikametine doğru seyretmekte olan Vadili’de sakin Erdal Yağcı’nın kullandığı KA 859 plakalı araçta polis ekibi tarafından yapılan arama neticesinde aracın arka koltuğunda üzerinde mavi renk trafik seti içerinde 16-023825 seri Retay Mod. 92 model 9 mm kuru sıkı tabanca ile toplam 94 adet kuru sıkı 9 mm’lik canlı mermi tespit edildiğini söyledi.

Tespit edilen silah ve mermilerin emare alındığını ifade eden Karagil, Yağcı’nın suçüstü yakalandığını belirtti. Karagil, ayrıca mesele ile ilgili bağlantısı olan Önal Süygün’ün de mahkeme emriyle tutuklandığını anlattı.

Polis memuru zanlıların 2012 yılında Gazimağusa Limanı’nda silah ve mermileri KKTC’ye kanunsuz olarak ithal edip taşıyarak tasarruf ettiklerini söyledi.

Karagil, alınan ifadede zanlı bir Erdal Yağcı’nın suçunu kabul ettiğini ancak, zanlı iki Önal Süygün’ün ise suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

Karagil son olarak, tahkikatın yeni başladığını, alınacak ifadelerin olduğunu ve tahkikatın selameti açısından zanlıların 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, polisin talebini yerinde bularak istenen tutukluluk emrini verdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3