Anne eski eserden oğlu uyuşturucudan yakalandı

banner32

Anne eski eserden oğlu uyuşturucudan yakalandı
banner23

Yeniboğaziçi köyünde önceki gün Çavuşbaşı Sokak’ta sakin Şevket Sevdalı’nın (E-32) evinde polis tarafından yapılan aramada 1 gram hint keneviri ile 17 adet eski eser bulundu. Polis, eski eserlerin zanlının annesine ait olduğunu tespit edince anne Ayşegül Sevdalı da gözaltına alındı.

Zanlı Şevket Sevdalı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç huzuruna çıkarıldı. Tahkikat memuru Mahir Türe verdiği yeminli şahadetinde, zanlının itiraf niteliğinde gönüllü bir ifade verdiğini ve emare uyuşturucu maddeyi içmek için satın aldığına dair beyanda bulunduğunu aktardı. Zanlının tasarrufunda bulunan eski eserlerin annesi Ayşegül Sevdalı’ya ait olduğunun belirlenmesi üzerine annesi Ayşegül Sevdalı aleyhine ayrı bir dosya tanzim edildiğini aktardı. Zanlının tahkikatına etki etme olanağı bulunması yanında bitkilerle ilgili raporun beklenmekte olduğuna vurgu yapan Türe müracaatı üzerine yargıç Hazan Aksun zanlı aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

ESKİ ESERLER ÖLEN BABADAN

Ayşegül Sevdalı da dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç huzuruna çıkarıldı. Tahkikat memuru Erman Sennaroğlu, zanlının geometrik, Helenistik ve Roma dönemine ait olduğu tespit edilen 11 adet eski eseri tasarruf etmesi nedeniyle aleyhinde “izinsiz eski eser” tasarrufuyla ilgili dosya tanzim edildiğine vurgu yaptı.

TEMİNATA BAĞLANDI

Zanlının mesele ile ilgili gönüllü bir ifade verdiğini belirten Sennaroğlu, eski eserlerin ölen babasından 8 ay önce gelen eşyalar arasında geldiği beyanında bulunduğunu aktardı. Tahkikatın tamamlandığına vurgu yapan Sennaroğlu, zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Olguları değerlendiren yargıç Hazan Aksun zanlının KKTC haricine çıkışını men ederek kimlik, pasaport ve seyahat belgelerini polise teslimi, 5 bin TL nakdi teminat ödemesi ve KKTC vatandaşı muteber bir kişinin imza edeceği 50 bin TL şahsi kefaletle serbest kalması yönünde emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18