banner38

'Alsancak Belediyesi'nde yolsuzluk var'

'Alsancak Belediyesi'nde yolsuzluk var'
banner37
banner23

Rabia ÇAKMAK


Haberal Kıbrıslı tarafından Alsancak Belediyesi bilançolarının Belediye başkanı Fırat Ataser’den istenilmesi ve verilmemesi üzerine gazetemize konuşan Alsancak Belediye Başkan Adayı  Redif Nurel, bilonçaların verilmemesi konusunda ortada yolsuzluk olduğunu ve Ataser’in bu konuda açıklama yapmamasının yolsuzluk iddialarını kesinleştireceğini  belirtti.


“Geri kalan 40 Milyon TL nerede”


Alsancak Belediye Başkan Adayı  Redif Nurel,  aday oldukları günden itibaren bu bilançoları istediklerini fakat dönüş alamadıklarını belirtirken, avukattan aldıkları yazı ile belediyenin arşivine verdiklerini fakat verdiklerine dair alındı belgesi alamadıklarını aktardı. Seçimlere 15 gün kala verilmesi gereken bilançoların verilmediğini ve bunun da sebebi olarak yapılan usulsüzlük ve yolsuzluklar olduğunu açıklayan Nurel,  Ataser’in  açıklamasın da yıllık 20 Milyon TL bilançosunun olduğunu ve hesap edildiği zaman 10 milyon TL’sinin yatırıma gittiğini belirtmesinin yanında 4 yıl içerisinde geri kalan 40 Milyon TL’nin nereye gittiği konusunda bilgilerinin olmadığını vurguladı.


“200 Bin Sterlinin açıklamasını yap, bu binaya o kadar para gitmez”


Alsancak Belediye Başkan Adayı Redif Nurel, bilançonun ellerinde olmadığından dolayı başka yapılan usulsüzleri sorgulayamadıklarını bildirirken, meclis üyeleri ışığında bazı konularda bilgi sahibi olduklarını ve sorduklarını açıkladı. Belediye binasının yapımı ile ilgili 200 Bin Sterlinin harcandı iddialarına yönelik “200 Bin Sterlinin açıklamasını yap, bu binaya o kadar para gitmez” derken geri kalan parayla asfalt döktük iddialarının tamami ile yalan olduğunu söylerken tepkisini “bu adam ayak üstü kırk tane yalan söylüyor” diyerek dile getirdi.


“Artık her şey halkın taktirinde”


Alsancak Belediye Başkan Adayı  Redif Nurel,  karşı taraftan bir açıklama gelmeyeceğini gelmesi dahilinde iddialarının doğrulacağından korktuklarını aktarırken, “çıkıp karşıma soracağım sorulara cevap versin yada paraların nereye gittiğini cevap versin” dedi.  Ataser’in   belediyenin bütçesiyle kendi evine malzeme gönderdiği konusunda iddiaların olduğunu aktaran Nurel, “böyle iddialar da var ama ben daha fazla ileri gitmek istemiyorum” dedi. İhalelerin sadece büyük müteahhitlere verilmesi konusunda da açıklama yapılmadığını aktaran Nurel,  belediye seçimlere yakın bir zamanda belediyenin bilançoları vermemesi dahilin de geriye kalanları halkın taktirine sunduğunu belirtti.


“Halk onu başkan istemiyor”


Alsancak Belediye Başkan Adayı  Redif Nurel, belediyede bir çok şeyin gerçekleştiğini iddia ederken, beş tane meclis üyesinin aday olmaması konusunda da hesap vermeleri gerektiğini dile getirdi.  Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser hakkında halka açıklama yapmıyor çünkü evlerin önüne bayrak asmakla meşgul diyen Nurel, bayrakları indiren çevre halkını da tehdit ettiğini ileri sürdü.   Alsancak Belediye Başkan Adayı  Redif Nurel, Ataser’in tekrar başkan olamayacağını düşündüğünü ve halkın onu istemediğinin bariz ortada olduğunu aktardı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3