banner38

Ali Pilli: “Pfizer/Biontech aşıları dün tamamlandı, Pazartesi 1170 doz daha gelecek”

Sağlık Bakanı Pilli, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Türkler için gönderilen ve 65 yaş üzeri kişilere yapılan 1080 doz Pfizer Biontech aşısının yapımının dün tamamlandığını, 1170 doz Pfizer Biontech aşısının daha Pazartesi günü teslim alınacağını duyurdu.

Ali Pilli: “Pfizer/Biontech aşıları dün tamamlandı, Pazartesi 1170 doz daha gelecek”
banner37
banner23

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yazılı bir açıklama yaparak, Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Türkler için gönderilen ve 65 yaş üzeri kişilere yapılan 1080 doz Pfizer Biontech aşısının yapımının dün tamamlandığını açıkladı.

Bakan Pilli, 1170 doz Pfizer Biontech aşısının daha Pazartesi günü Avrupa Birliği’nden teslim alınacağını da ifade ederek, Salı gününden itibaren Pfizer Biontech için yeni aşılama başlayacağını, bugün Pandemi Hastanesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Cengiz Topel Hastanesi'de Sinovac aşılanmasına devam ettiğini belirtti.

Pilli, yarın bu merkezlere ek olarak Girne Akçiçek Haastanesi'nde de Sinovac aşılama uygulamasının başlayacağına da kaydetti.

Öte yandan evde aşı yaptırmak isteyen ve merkezlere başvuramayacak olan ileri yaştaki kişiler için kayıtların alınmakta olduğunu belirten Bakan Pilli, hafta içinde Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimlere müracaat yapılmasının yeterli olacağını ifade etti.

Pilli, “Aşılar yerel yönetimler ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde randevu usulü yapılacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3