banner38

Ali Bizden: "11 saat boyunca 'kabul edilemez yolcular' odasında kilitli kaldım"

Cumhurbaşkanlığı eski Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, Türkiye’ye alınmadığını dün duyurmasının ardından bugün adaya gönderildi. Bizden, süreci anlatarak, 11 saat boyunca 'kabul edilemez yolcular' odasında kilitli kaldığını ifade etti.

Ali Bizden: "11 saat boyunca 'kabul edilemez yolcular' odasında kilitli kaldım"
banner37
banner23

KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Basın ve İletişim Koordinatörü Ali Bizden, Türkiye’ye alınmadığını dünkü sosyal medya paylaşımı ile duyurmuştu.

Bizden, yeniden KKTC’ye gönderilmesinin ardından sosyal medya üzerinden bir paylaşım daha yaparak, yaşadığı süreci anlattı.

8 Eylül 2020 tarihinde verilen talimatla ‘milli güvenliğe aykırı davranış’ ithamı ile Türkiye’ye 5 yıl boyunda giriş yasaklı olduğunu 6 Temmuz gecesi İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı pasaport kontrol noktasında öğrendiğini ifade eden Bizden, yaklaşık 11 saat boyunca ‘Kabul Edilemez Yolcular Odası’nda kilit altında tutulduğunu, kimlik kartına, telefonuna ve sırt çantasına el konulduğunu açıkladı.

Bizden, açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

Sebep? 4.5 yıl boyunca Kıbrıs Türk Halkı'nın %65 destekle seçtiği Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı'nın iletişim danışmanı olarak, KKTC Cumhurbaşkanlığı'nda sözleşmeli kamu personeli statüsünde görev yaptım. Yetmiş! Eşitlik, özgürlük ve güvenlik her toplumun, her halkın, her milletin varoluşsal en doğal hakkıdır ha? Bu düşünceye sahip olmanın ve bu düşünceye sahip olanlara yakın bile olmanın cezasıyla bedeli olacağını açıkça söylemişlerdi; vadesi gelen kim varsa tahsilata devam ediyorlar mahir bir intizamla maşallah şıkır şıkır...

100 yaşına 2 kala Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milli güvenlik tehdit algısının düştüğü bu acınası seviye ve Atatürk Türkiye'sinin sürüklendiği hâl için çok üzgünüm. Ancak bir yere kadar...

"Milli güvenlik tehdidi" olduğum iddiasıyla Türkiye'ye girişim engellenerek Kıbrıs'a gönderildiğim uçağın tekerleği bu sabah 9 sıralarında Türkiye topraklarıyla teması kesti.

İnsanın, şuursuz şaklabanlara çakma taç takılan, yarım yamalak da olsa şimdilik gidebilecek hala bir memleketi olması güzel.

Değinmeden geçmemem gereken küçük son bir nokta var: Rezaleti aklamak malsadıyla günah keçisi yaratmak için "eyi gelsin gendine, kim bilir bu işin arkasında ne var da bilmeyik, vatan haini, Türkiye düşmanı, Rumcu, algı operasyonu, beşinci kol, iç mihraklar, bize de hep yapılıyor böyle şeyler, ilk değil ya, abartmayın" gibi ahmakça şeyleri konuşması görev gereği lüzum edecek olan tüm Kıbrıslıtürkleri vallahi peşinen affediyorum. Çünkü onların günahlarını, kainat yaratıldığı günden bugüne gelip geçen tarihin tüm keçileri güç birliği yapıp ittifak kursa taşıyamaz; bir de ben yük yüklemek istemem ne bu dünyada ne ahirette kendilerine.

Arayan soran tüm dostlara kıymetli alakaları için samimiyetle müteşekkirim.

Türkiye'nin düşürüldüğü bu utanç verici duruma ilişkin dediğim ve diyeceğim sadece ve sadece bunlardır. Başkalarının utancı üzerine vaziyeti izah mecburiyeti fazlası konuşmak bana zul gelir. 

Karaktere suikast teğet geçti. Sıradaki?”

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2021, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3