banner38

Akpınar 'Gelecek nesillere güzel bir miras bırakacağız'

Akpınar 'Gelecek nesillere güzel bir miras bırakacağız'
banner37
banner23
Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler sonrası; sosyal hesapları aracılığı ile açıklamalarda bulunan Akpınar; ”Kıbrıs Ada’sında, vakıf topraklarına en büyük yatırımı yapan üniversiteyiz.” mesajını verdi.

GAÜ’den verilen bilgiye göre; Kurucu Rektör Serhat Akpınar sosyal platformlardaki mesajlarını şu içerik ile paylaştı.

“Kendi tarihine, kendi medeniyetine, kendi geçmişine sahip çıkmak asli görevimizdir. Mirasımıza sahip çıkıyoruz, ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Kıbrıs Adası’nda, tüm eğitim yatırımlarımızı, vakıf topraklarına yaparak; ebedileştirip, sonsuzluğa bıraktık. Sonuç olarak, Kıbrıs Adası’nda vakıf topraklarına en büyük yatırımı yapan üniversiteyiz.

Vizyon ve yaşam yolculuğu ile geleceğin ilişkilendirilmesi çok ciddi bir öngörü gerektirmektedir. Farkındalık ise; İnsanlığın, yaşamın tüm yönlerinin, evrensel değerlerin gerçekliğine ve geleceğine uyanık olabilmektir. Üst algı ile bakabilmektir. Bugün GAÜ ve KAÜ; böylesi bir geleceğe bakışın eseridir. Küresel yolculuklar, onunla ilişkilendirilen tüm evrensel değerler ile bir bütündür. Tanık olduğumuz yolculuk; Bizlerin, daha birçok ilklere ve başarı hikayelerine, Ada Halkı olarak tanıklık edeceğimizin de göstergesidir. Dün bir kez daha anladım ki; Bizlerin üstlenmiş olduğu sorumlulukların ağırlığı, çok büyüktür. Dışımızdaki bizleri de anlamaktan çok uzaktır. Taklit etmeyi benimsemiş, başarılarımızın üzerinden ilerlemeye çalışan ve hatta sahiplenmeye çalışanlardan uzak durmamız , izin de vermememiz gerekiyor.

‘VAKFET, YAŞAT... YAŞA’

Dün; Vakfımızın, Türkiye saygın vakıfları arasında yer almasının özel bir gününü yaşadık. Türkiye vakıflar idaresinin sınırlarının, Osmanlı İmparatorluğu sınırları ile belirlenen bir dönemde, vakfımızın çok önemli ve örnek bir konumlanma içerisinde olduğunu görerek, büyük bir gurur duydum . Lefkoşa Surlariçi’nde; Kıbrıs Amerikan Üniversitesi bünyesinde oluşturduğumuz, ‘Osmanlı Kütüphanesi’ çok güzel bir örnektir. Kıbrıs Adası’ndaki;  298 Osmanlı eserinin, ilk kez geleceğe tanıklık edecek bir belgesel haline getirilmesi ve ilk etabının tamamlanması da çok büyük bir başarıdır. ‘Kıbrıs Çocuk Oyunları’mız,  ‘Rüzgar Gülü’ ise; Toplumsal hafızamıza bıraktığımız diğer ve çok önemli eserlerdir. Eğitim vakfımız, bu yıl, yüzlerce öğrencimize eğitim bursu verecek ve onları küresel geleceğe hazırlayacaktır. Vakfet, yaşat ve yaşa ... anlayışı ile, öyle çılgın bir hamle yapma hazırlığındayız ki , gerçekliğimize ve faliyetlerimize tanıklık eden çevremize, çok yakında,  çok güzel haberler vereceğiz. Gelecek nesillere, güzel bir miras bırakacağız.”
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3