banner38

4'LÜ KOALİSYON'A 700 BİN STERLİNLİK DAVA

4'LÜ KOALİSYON'A 700 BİN STERLİNLİK DAVA
banner37
banner23
Hükümetin 175 kişinin vatandaşlığını iptal etmesinin yankıları sürerken, vatandaşlığı iptal edilen Aras Karabal, yasal yola başvurmaya hazı6 yıl önce Kanada'dan gelerek, annesi ile birlikte KKTC'ye yerleşen ve sakin bir yaşam süren Aras Karabal, Bellapais'te ev satın aldı; yine Bellapias'te kuyumcu dükkanı açtı.
Aras Karabal, vatandaşlığın iptal edildiğini bu sabah basından öğrendi. Üstelik Annesi ve merhum Babası da KKTC vatandaşı olan Karabalyan Ailesi, 1988 Yılı'ndan itibaren Kuzey Kıbrıs'a gelip gidiyordu.
Daha önce de vatandaşlık hakkı elde eden Aras Karabal, Kanada'ya gideceği için 1993 Yılı'nda kendi rızasıyla KKTC vatandaşlığı'ndan ayrılmıştı... Aras Karabal, KKTC'ye daimi yerleşme kararının ardından yeniden vatandaşlığa başvurdu ve geçtiğimiz Kasım Ayı'nda KKTC vatandaşlığı hakkı elde etti.
Herhangi bir yüz kızartıcı suçu olmadığına işaret eden Aras Karabal, Hükümetin, vatandaşlığını iptal etmesini insani bulmadığını ifade etti.
Yatırımlarının görmezden gelinmesine tepki gösteren Aras Karabal, çok sevdiği Kuzey Kıbrıs'ta böylesi bir durumla karşılaşmaktan üzüntü duyduğunu paylaştı Kararın iptali için de Yüksek İdare Mahkemesi'ne dava dosyalacağını açıklayan Karabal, ayrıca 700 Bin pound tutarında tazminat davası açacağını söyledi.

KAYNAK:Kıbrıs Postası
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 07:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3