4 mahkum açlık grevine başladı

banner32

4 mahkum açlık grevine başladı
banner23

Merkezi Cezaevi’nde hükümlü olan 4 mahkum Duran Gül, Hüseyin Yapıcı, Mustafa Baykara ve Umut Taş cezalarını Türkiye’de çekmek istedikleri gerekçesiyle açlık grevine başladı.

HAK-SEN Başkanı İzzet Türkmen, açlık grevine başlayan mahkumlarla ilgili Haberci gazetesine bilgi verdi. Türkmen, yasaya göre mahkumların cezalarının 1 yılını doldurduktan sonra iade edilebileceğini, bununla ilgili bir prosedür süreci olduğunu söyledi. Önceki hükümet döneminde Bakanlar Kurulu’nda mahkumların cezalarının 3’te birini KKTC’de doldurmaları halinde iade işleminin gerçekleşeceği kararı alındığını ifade eden Türkmen, konuyu İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’la görüştüklerini söyledi.

“BAYBARS ISRARCI”

İzzet Türkmen, cezaevinin doluluk oranı ve mevcut şartlarını göz önüne alarak iade işlemiyle ilgili Bakan Baybars’a bilgi verdiklerini ve bakanın bu konuda ısrarcı olduğunu aktardı. Hükümetin aldığı kararın cezaevinde rahatsızlık yarattığını kaydeden Türkmen, mahkumların bu nedenle açlık grevi başlattıklarını kaydetti.

ATAN: SESLERİNİ DUYURMAK İSTİYORLAR

Kamu-sen Başkanı Metin Atan’da açlık grevinin olduğunu doğrulayarak, mahkumların Türkiye’ye iade işleminden dolayı böyle bir yolla seslerini duyurmak istediklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18