banner38

4 BİN 800 TL'LİK BORCU SİLDİRDİĞİ İDDİASI

4 BİN 800 TL'LİK BORCU SİLDİRDİĞİ İDDİASI
banner37
banner23

Yeniboğaziçi eski belediye başkanı Katip Demir, Yeniboğaziçi parkında bulunan kantinde üç kişiye ait toplam 4 bin 800 TL’lik borcu sildirdiği iddiasıyla mahkemelik oldu


Geçen ay yapılan yerel seçimlerde Yeniboğaziçi Belediye Başkanlığı’na seçilen Mustafa Zurnacılar’ın şikayeti üzerine eski belediye başkanı Katip Demir ve kantin çalışanı Ulviye Bıyıkoğlu tutuklandı.

Yeniboğaziçi İkinci Selim Parkı’nda bulunan kantinde üç kişiye ait toplam 4 bin 800 TL’lik borcu sildirmekle suçlanan Demir ve borcu silen Bıyıkoğlu aleyhindeki soruşturma tamamlanırken, dün teminat talebiyle Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

Mahkeme, zanlıların davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak KKTC vatandaşı 2’şer kefilin imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest kalmalarına karar verdi. 

Talimatı Demir verdi

Olayla ilgili olguları mahkemeye aktaran polis çavuşu Melis Tahsiner, olayın 24 Haziran tarihinde saat 19.00 raddelerinde Yeniboğaziçi İkinci Selim Parkında bulunan kantinde meydana geldiğini anlattı.

Polis çavuşu Melis Tahsiner, zanlı Kâtip Demir’in ismi geçen kantinde 3 kişiye ait olan toplam 4 bin 800 TL miktarındaki borcu silmesi için kantin çalışanı Ulviye Bıyıkoğlu’na talimat vererek sildirdiğini söyledi.

 

Olay günü kameralarda

Tahsiner, yapılan soruşturmada zanlı Ulviye Bıyıkoğlu’nun borçları silmeden cep telefonuna fotoğraflarını çektiğini ve daha sonra bilgisayardan sildiğini kaydetti.

Yapılan sorgulamada zanlı Bıyıkoğlu’nun suçunu itiraf ettiğini belirten Tahsiner, 24 Haziran tarihinde zanlı Kâtip demir ile zanlı Ulviye Bıyıkoğlu’nun konuştuğu anların kameralarda tespit edildiğini söyledi.

 

Borçları silinen iki kişi ifade verdi

Polis çavuşu, Bıyıkoğlu’nun cep telefonu ve bilgisayarın incelenmek üzere emare olarak alındığını, borçları silinen iki kişiden ifade temin edildiğini ve konuşmalara tanık olan bir kişiden ifade alındığını kaydetti.

Soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Tahsiner, zanlıların yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.

 

Devrim DEMİR
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3