banner38

3500 DOLAR İÇİN TÜZÜK MÜ DEĞİŞTİRİLDİ ?

3500 DOLAR İÇİN TÜZÜK MÜ DEĞİŞTİRİLDİ ?
banner37
banner23
Yurt dışına giden temsilcinin usulsüz bir şekilde eşine yapılan 3500 Dolar ödeme Sayıştaydan geri dönünce, tüzük değiştirildi, düzenleme yapılıp Bakanlar Kurulundan geçirilerek yasallaştırıldı.

Hükumet hata üzerine hata yapmaya, Devletin imkanlarını usulsüz bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Bugüne kadar yurt dışına temsilci olarak giden görevlilerin aileleri de o ülkeye gidiyorsa, masrafları kendi ceplerinden karşılıyordu. Ancak bu kural 4'lü koalisyon hükumetinde hiçe sayıldı. Eşinin Temsilci olarak görevlendirildiği Londra'ya, eşiyle birlikte giden Halkın Partisinin Girne Milletvekili adayı İhsan Tuncalı için 3500 Dolar ödenek çıkartıldı. Böyle bir yetki olmadığı için atılan adım Sayıştay duvarına çarptı ve Sayıştay uyarıda bulundu. Bunun üzerine tüzük değişiklik kararı alınarak Bakanlar Kurulu kararıyla 29/5/2018 karar alınıp, 6 Haziran tarihinde de tüzüğü değiştirerek yasallaştırdılar.

Bunu yapan Hükumet , Devletin parasını düşünmeden vermiş,usulsüzlük duvarıyla karşı karşıya kalınca da jet hızıyla kılıfına uydurmak zorunda kaldı.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 07:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3