banner38

2 Taksici Uyuşturucudan Tutuklandı

2 Taksici Uyuşturucudan Tutuklandı
banner37
banner23
Gazimağusa’da sınır kapısında, bir takside, Güney’den ithal edilen bir kilo 27 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Tutuklanan iki taksici aleyhine 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Sedef BOŞNAK

Gün geçtikçe yaygın hale gelen uyuşturucu madde suçlarıyla mücadele eden narkotik polisi, önceki gece aldığı ihbar doğrultusunda, Akyar Kara Giriş Kapısı’nda, Güney’den gelen bir takside toplam 1 kilo 27 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere bularak el koydu.

Piyasaya sürülmeden, yüzlerce kişinin zehirleneceği maddelere el koyan polis, meseleyle ilgili Niyazi Gür (E-36) ve Çağlar Özertural (E-29)’yü tutukladı ve dün sabah, mahkemeye çıkartarak aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Maddeleri temin eden ve Güney Kıbrıs’ta olup kimliği tespit edilen bir kişiyi daha arayan polis, taksici zanlıların, Güney Kıbrıs’a günde 3-4 kez giriş- çıkış yaptığına dikkat çekti.

Parmak izi sonucu tahkikatın seyrini değiştirebilir

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Mine Güçlüer’in huzuruna gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Özdesoy’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Hüseyin Özdesoy, “Güney’den uyuşturucu getirecekler” ihbarını almaları üzerine, kara kapılarına gerekli mesajı yayınladıklarını belirttikten sonra, zanlıların TKD 250 plakalı bir araçla, saat 20.50’de Akyar Kara Giriş Kapısı’nda alı konulduklarını söyledi.

Özdesoy, konu araçta arama yaptıklarını kaydetti ve aracın sağ ön yolcu koltuğu önündeki paspas üzerinde bulunan naylon poşetler içerisindeki 2 ayrı poşete sarılı 25 gram hintkeneviri, beyaz peçeteye sarılı 27 gram kokain ve koli bandına sarılı 975 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddelere el koyduğunu belirtti.

Konu aracın arka koltuğu ve konsolu içerisinde sentetik cannabinoid ile hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde kırıntılarına da el koyduklarını ifade eden tanık polis, konu uyuşturucuları zanlılara temin ettiğine inandıkları ve kimliğini tespit ettikleri şahsı daha aradıklarını dile getirdi.Emare uyuşturucu ve muhafazasında kullanılan poşetlerin incelenmek üzere ilgili laboratuvarlara gönderdiğine de vurgu yapan tanık polis, parmak izinden çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğinde de ayrıca vurgu yaptı.

Zanlı N.G.’nin polise itiraf niteliğinde ve Ç.Ö.’yü suça bağlayıcı bir gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini kaydeden tanık polis Ç.Ö.’nün suçlamaları reddettiğini ifade etti.

Meseleye bağlantısı olduğuna inanılan başka kişilerin de var olduğuna inandıklarını belirten Hüseyin Özdesoy, yeni başlayan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk talep etti.

“Sağlamer: Ç.Ö., N.G.’den hizmet satın aldı”

Zanlı Niyazi Gür’ün Avukat Derya Karaca, Çağlar Özertural.’ın Avukat Batur Sağlamer savundu. Her iki avukat da tahkikatın selameti açısından talebe itiraz etmedi ancak tahkikat memuruna sorular yöneltti.

Avukat Batur Sağlamer, müvekkilinin konu suçla bağlantısı olmadığını ileri sürerek, Ç.Ö.’nün, N.G.’den 300 TL karşılığında hizmet satın aldığını ifade etti.

Sağlamer, “Ç.Ö.’nün suçla alakası yok. N.G., Ç.Ö. ile kendisini Güney’e götürüp getirmesi konusunda para karşılığı anlaştı. Konu maddeler, N.G.’nin oturduğu ön koltuk önündeki paspas üzerinde ele geçirildi. N.G.’nin poşet içerisinde ne olduğundan haberdar değildi” dedi.

Yargıç Mine Güçlüer ise, huzurunda verilen yeminli şahadet ışığında, her iki zanlının da ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın sürdürülebilmesi için her iki zanlının da 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3