Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul-Aile Birliği oyunu gördü...

Haspolat Meslek Lisesi. Adı üzerinde bu okul bir meslek okuludur. Öğrencilerin, öğrenimlerini görebilmeleri için atölyelere ihtiyaçları vardır. Hala Sultan İlahiyat Koleji'nde böylesi bir sistem ve alt yapı yoktur! Öğrenci yaşları çok önemlidir 13 yaşındaki çocuklar ile yetişkin sayılacak yaştaki öğrencilerin aynı çatı altında eğitim görmeleri ciddi sorunlar yaratabilir. Haspolat Meslek Lisesi öğrencileri, Atatürk Meslek Lisesi veya Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi’ne yerleştirilebilirler. Gerek yaş, gerek alt yapı anlamında sorun yaşanmaz.

Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi ile Haspolat Meslek Lisesi'nin çoğu bölümleri ortak. Atölyelerinde uyum var! Atatürk Meslek Lisesinde de,çocuk gelişimi, kuaförlük vs daha çok kız öğrenciye yönelik atölyeler var! Ancak buradaki esas konu, eski Hala Sultan İlahiyat Koleji Müdürü Ali Yamandır! Yaman'ın kadrosu şu an bulunduğu Haspolat Meslek Lisesindedir ve bu yıl oraya gönderilmiştir.

Müdür, yani Ali Yaman normalde kadro olarak Haspolat Meslek Lisesinde fakat, ısrarla Hala Sultanda kalmak istiyor. Bu sebepten de Haspolat Meslek Lisesi Hala Sultan'a taşınmaya ve Yaman’a yasal olmayan bir şekilde iki okulun müdürlüğü devredilmek isteniliyor! Yasal degil tabiki ama kılıfına uyduruldu. Düşünün, orta 1. sınıf (11) yaş, ve çift tekrarla neredeyse 20 yaş problemli öğrencilerin bir arada olması ne kadar doğru olur ? Bunu bakanlık veya sendika göremiyor mu ? Düşünün kimi sigara içerken , kimisi portakalı elinde minik arkadaşlarıyla okuluna alışmaya çalışacak !

Her açıdan uygunsuz. Hala Sultan yapı itibariyle, U şeklinde bir okuldur! Makine motor bölümü araba tamir ederken,gürültüye aldırmadan kolej öğrencileri ders mi yapacak ? Neyse ki Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul Aile Birliği kararlılığını ortaya koydu. Belli ki, oyun içindeki oyunu görmüşler...

YORUM EKLE

banner19

banner1

banner3