Rum Lideri Görüşmeye Gelmeden Şartını Söyledi

banner32

Rum lider Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Mitsotakis ile görüştükten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Anastasiadis, 9 Ağustos’ta Akıncı ile yapacağı görüşme hakkında “Ben hazırım, ancak her iki tarafta da gerekli kararlılık ve siyasi irade olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Rum Lideri Görüşmeye Gelmeden Şartını Söyledi
banner23

Rum lider Nikos Anastasiadis, Yunanistan ile Güney Kıbrıs arasındaki yakın işbirliğinin aynı şekilde olumlu sonuçlar vereceğini ifade ederek Yunanistan Başbakanı Mitsotakis’in Kıbrıs ziyaretiyle ilgili olarak hükümetinin son derece memnun olduğunu söyledi.

Rum Başkanlık Sarayı’ndan ayrılmadan önce basına açıklamada bulunan Anastasiadis,  Mitsotakis’in ziyaretinden hükümetinin memnun olup olmadığıyla ilgili bir soruya, “Kesinlikle memnunuz ve inanıyorum ki, yakın işbirliği aynı olumlu sonuçlara yol açacak” yanıtını verdi.

“9 AĞUSTOS’TAKİ GÖRÜŞMEYE HAZIRIM ANCAK HER İKİ TARAFTA DA GEREKLİ KARARLILIK VE SİYASİ İRADE OLMALIDIR”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile 9 Ağustos tarihinde yapacağı görüşme için hazır olup olmadığıyla ilgili başka bir soruya ise Anastasiadis, “uygun bir şekilde hazırlanacağız. Ben hazırım. Her zaman hazırdım; ancak her iki tarafta da gerekli kararlılık ve siyasi irade olmalıdır” diye yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18