banner38

Rum Basını Yalanladı, Silah Uzmanları İse Fotoğraftaki Silahları Tanımladı. İşte Profesyonel Eğitmenin Görüntüleri…

Rum Basını Yalanladı, Silah Uzmanları İse Fotoğraftaki Silahları Tanımladı. İşte Profesyonel Eğitmenin Görüntüleri…
banner37
banner23
Geçtiğimiz gün yayına vermiş olduğumuz “RMMO Kadın ve Çocuklara Silah Eğitimi Başlattı ” haberine maket silah diyen Rum basını, Güney Kıbrıs’ta ki bahse konu olan silahların, uzman kişilerce incelenmesi sonucunda çocuk ve kadınların ellerinde bulunan silahların bazı marka modellerini açıklama gereği duyduk.Yukarıda görülen fotoda milis eğitmeni RMMO seferilerine RPG-7 eğitimi verirken görülüyor. Aynı eğitmenin kadın ve çocuklara eğitmen verirken görülmesi tesadüf mü?

Tamam Silahlar Replika olsun. Peki Milis Eğitmeni de mi Replika?

 

Silah uzmanları resimde görünen silahların marka model olarak paintball silahı olmadığını orjinal silah olduğu resimlerde açıkça görüldüğünü belirttiler.


Öte taraftan çekilen fotoğraflarda paintball ile alakalı hiç bir bulguda gözükmedi.
Ayrıca, askeri kamuflajlı kişilerin kıyafetlerinin normal sivil kıyafeti olmadığı, tam donanımlı olduğu yönünde, bir başka gözden kaçmayan ayrıntı ise kurşun geçirmez yeleğin hemen masanın yanında görüldüğüdür.

Bir başka taraftan masalarda gözüken çocuk ve ergen insan maketleri de olası bir çatışmada sivillerin nasıl müdahale edeceği yönünde aldıkları ilk yardım olduğunu göstermektedir.

Güney Kıbrıs Rum kesimin barışa yönelik çabaları, Rum Yönetimi başkanı Nikos Anastasiadis’in her fırsatta malzeme olarak kullanarak koltuğuna sahip çıkma gayreti.

Uzmanların, Silahların Marka Ve Modellerle İlgini Tanımlamaları İse Şöyle;

 Resimde sarı saçlı kadının elinde tutttuğu modernize edilmiş silah: Rus yapımı AK-47 dipçiği değiştirilmiş Kalaşnikofİkinci resim de beyaz kıyafetli kız çocuğunun tuttuğu silah ise; İsrail yapımı Galilo marka otomatik silah.Standart Amerikan piyade tüfeği M16 yerine geliştirilmiş M-4 5.56 ABD yapımı yeni nesil amerikan silahıdır. Birçok ülkede sık tercih edilen silah modellerin den biridir.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi bilindiği gibi terhis olan her asker evine kendi silahını götürür.

Güneyde sivil halkın bu denli silahlanmaya teşvik edilmesi neyin telaşı veya neye hazırlık…..

İnsanın aklına meşhur Julius Caesar’ın sözü geliyor…
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3