'Brüksel'de Erdoğan için soğuk hava hakim'

banner32

'Brüksel'de Erdoğan için soğuk hava hakim'
banner23
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkan Yardımcısı ve Yunanistan’ın Syriza partisinden Avrupa Milletvekili Dimitris Papadimulis, “Brüksel’de TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için soğuk bir hava hakim olduğunu” söyledi.

Fileleftheros AP’de düzenlenen cinsiyet eşitliği ile ilgili bir etkinlik çerçevesinde görüştüğü Papadimulis’le, çeşitli konular yanında Türkiye ve Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini de kapsayan bir röportaj yaptı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini “kabul edilemez” diye niteleyen Papadimulis, Türkiye’nin bu faaliyetlerinin Rum ve Yunan hükümetlerinin çok iyi bir işbirliği ile göğüslenebileceğini söyledi.

Papadimulis, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın işbirliğinin Avrupalı liderlerin Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın haklarına desteğini gündeme getirdiğini, bunun faydalı ancak yeterli olmadığını savundu.

Papadimulis, Türkiye’nin AB üyelik sürecine değinirken ise, “Şu anda Erdoğan için Brüksel’deki havanın sıfırın altında 30 derece olduğunu söyleyebilirim. Böyle devam ederse Türkiye iklimin düzelmesini beklememeli.  Üyelik perspektifinin ilerlemesini istiyorsa uluslararası hukuk ilkelerine ve Kopenhag kriterlerine uyması gerekir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18