Angelidis: "Silahlanmaya 45 milyon Euro harcadık, daha da harcayacağız"

banner32

Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis, Rum Milli Muhafız Ordusu’nda (RMMO) seferilik ve RMMO’nun silahlanması konusunda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Angelidis: "Silahlanmaya 45 milyon Euro harcadık, daha da harcayacağız"
banner23

Alithia gazetesine göre, Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis, seferilik konusunda daha önce açıklanan değişikliklerin 1 Ocak 2019 itibarıyla uygulamaya gireceğini belirtti. 

Değişiklikler arasında seferilerin, seferberlik için yaz döneminde 14 saatliğine, yılın ilk yarısında 29 saatliğine, yedek subayların da belirli zamanlarda RMMO birliklerine katılmalarının kaldırılmasının da bulunduğunu anımsatan Angelidis, seferberlik sıklığının artırılacağını ancak sürenin hissedilir derecede azaltılacağını belirtti. 

Angelidis, RMMO’da silahlanmaya ilişkin olarak, yıldan yıla bu ödeneğin artırılacağını, bu yıl için teçhizat-silahlanma programı için ek olarak 45 milyon Euro’nun harcanacağını söyledi. 

RMMO’nun reorganizasyonunun ise, 2015 yılında İngiliz uzmanların gerçekleştirdiği inceleme temelinde yapılacağını ancak şimdiye kadar gerçekleştirilmediğini ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18