banner38

Lefkoşa'ya 'paylaşım bakkalı' geliyor

Lefkoşa'ya 'paylaşım bakkalı' geliyor
banner37
banner23

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ekonomik çıkmaz yaşayan bir çok Lefkoşalı'yı yakından ilgilendiren yeni bir projeden bahsetti

 Sosyal medya hesabından açıklama yapan Harmancı, şunları söyledi

"Herkese iyi pazarlar, dövizdeki artış ve buna bağlı alım gücünün düşmesi özellikle dar gelirli ailelerin yaşam koşullarını daha da ağırlaştırıyor. Sosyal yardım maaşlarının erimesi, özel sektörde çalışıp asgari ücretle çocuk okutmaya çalışanların gittikçe ağırlaşan şartlar altında yaşamaya mahkum ediliyor olması insanımız için en büyük tehditlerden. Sosyal devlete daha çok ihtiyaç duyulan bu dönemde yoksullukla sürüdürülebilir mücadele programlarının hayata geçirilmesi gerekliliğini bir kez daha gösteriyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi olarak yakın bir zamanda başlangıç için bir miktar hibe desteği de alarak “Paylaşım Bakkalı" projemizi hayata geçireceğiz. Yurtdışındaki gıda bankalarına benzer bir uygulama. Özellikle geçici yoksunluk yaşayan bireylere sosyal hizmet uzman raporu ile belli bir dönem hayatını idame ettirmeyi amaçlıyoruz. Bizlerin ilk etapta yapacağı başlangıç sonrası halkımızın desteği ve Gıda tedarikçileri ile de yapılacak bazı anlaşmalarla sistemin devamlılığını sağlamayı amaçlıyoruz.
Bu şehirde yaşayan herkesin insanca yaşayabilmesi ve bu zor dönemde dayanışma hissedebilmesini yine beraber sağlayacağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3