banner38

Belediyeler reformu geri çekilene kadar mücadeleye devam!

Belediyeler reformu geri çekilene kadar mücadeleye devam!
banner37
banner23

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Mustafa Yalınkaya, “belediyeler reformu geri çekilene kadar” mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. 

Yeniboğaziçi, Dikmen ve Esentepe Belediyelerinin Meclis önündeki eylemine yarın Yeni Erenköy ve Dipkarpaz Beledilerinin de katılacağını söyleyen Yalınkaya, mücadelelerinin çoğalarak artacağını kaydetti.

TAK muhabirinin sorularını yanıtlayan Yalınkaya, gerçekler gözetilerek değil haritalar üzerinde yapılan belediyeler reformuna karşı olduklarını ve geri çekilmemesi halinde eylemlerine belediyelerin katılım sayısını artırarak devam edeceklerini belirtti.

Önceliklerinin 51/95 saylı Belediyeler Yasası olduğuna da dikkat çeken Yalınkaya, bilimsel verilerden uzak acele hazırlanan bu reforma karşı olduklarını yineledi.

Yol trafiğe kapatıldı
Pazartesi günü Meclis önünde Yeniboğaziçi belediyesinin başlattığı eyleme, Dikmen ve Esentepe belediyeleri de destek verdi. Yarın da Yeni Erenköy ve Dipkarpaz Belediyeleri eyleme destek verecek.


Eylem dolayısıyla pek çok iş aracı Meclis önüne park edildi. Belediye başkanlarının yanı sıra belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve bölge halkı da eyleme destek veriyor.

Eylemden dolayı Meclis önündeki yol trafik akışına kapatıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3