banner38

31 Aralık'tan bu yana 26 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı

31 Aralık'tan bu yana 26 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı
banner37
banner23

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) Başkanı İbrahim Özgöçmen, sosyal medya hesabı üzerinden Koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık çalışanlarının sayısını paylaştı.

Özgöçmen, Acil Durum Hastanesi’nde dört hemşirenin, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin acil, normal ve 112 hızır servisinde üç hemşire ile üç paramedik personelinin pozitif olduğunu aktardı.

Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nin kadın doğum servisinde de bir ebenin Koronavirüs pozitif olduğunu dile getiren Özgöçmen, temaslı takip ekibinde görev yapan dört kişinin de pozitif olduğunu belirtti.

LEFKOŞA DEVLET HASTANESİ’NDE 5 POZİTİF

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servisinde bir doktor, iki görev, thalasamia merkezinde bir hemşire, kadın doğum servisinde bir ebenin de Koronavirüse yakalandığını kaydetti.

GAZİMAĞUSA DEVLET HASTANESİ’NDE 6 POZİTİF

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde ise bir doktor, bir hemşire, bir ebe, iki lavaratuvar çalışanı ve bir kayıt memurunun Koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtti.

Özgöçmen, bu verilerin ise 31 Aralık 2021 tarihinden bugüne kadar olduğunun da altını çizerek, çok sayıda temaslının bulunduğunu ifade etti.

“SİZ SAKLASANIZDA BEN ÖĞRENDİKÇE YAYINLAYACAĞIM”

KTHES Başkanı Özgöçmen, şöyle devam etti:

“Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin almış olduğu dahiyane karar ile birinci derece temaslı sağlık çalışanlarını çalıştırmaya devam etmesi ve çalıştırması kamu sağlık hastanelerinin içerisinde ciddi anlamda bir bulaşa yol açmaya başlamıştır. Bu kafa ile devam edilirse bulaşın önüne geçilemeyecektir. Erken bir zamanda temaslıları izole etmiş olsaydınız bu durumlar belki de yaşanmayacaktı. Siz saklasanızda ben öğrendikçe yayınlayacağım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3