Akpınar Magna Charta Universitatum Olağan Toplantısına Katılıyor

banner32

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, ismini özgürlüğün simgesi Magna Charta'dan alan, akademik dünyada "Üniversitelerin Anayasası" olarak kabul edilen; Magna Charta Universitatum olağan toplantısına katılıyor.

Akpınar Magna Charta Universitatum Olağan Toplantısına Katılıyor
banner23

GAÜ'den verilen bilgiye göre, 2015 yılında Akademik Özgürlükler Bildirisini imzalayan ilk Kıbrıs Üniversitesi olan GAÜ’yü, 17-18 Eylül 2018 tarihlerinde İspanya’nın Salamanca şehrinde düzenlenecek olağan Toplantısında GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar temsil edecek. Akpınar, 17-18 Eylül tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte; Magna Charta Sözleşmesinin 30. yılı kutlanacağı törende ve Avrupa’nın en eski üniversiteleriyle Yüksek Öğrenim kurumlarının stratejik gelişimleri hakkında fikir alışverişleri yapacakları konferansta yer alacak.
Magna Charta nedir?

Magna Charta Observatory, bilgi kazanımı, düşüncelerin özgürce ifadesi, temel üniversite değerlerini ve haklarını korumak amacıyla ilk olarak 1988 yılında dünya genelinde 388 rektör tarafından Magna Charta Universitatum bildirgesinin imzalanmasıyla kuruldu. 

Magna Charta Observatory kar amacı gütmeksizin temel üniversite değerlerini ve haklarını savunmak için Bologna'da kuruldu. Kuruluş, Avrupa'da ve uluslararası organizasyonlarla ortak amaçlar çerçevesinde çalışmalar ve anlaşmalar yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18