banner38

Trump'ın koltuk iyiden iyiye sallandı

Hakkında azil tartışmaları başlayan ABD Başkanı, eski avukatı Cohen'in suçlu bulunduğu finansman ihlallerinin bir suç teşkil etmediğini savundu. Trump'ın ilişkiye girdiği bir porno film yıldızı ile Playboy modeline ödeme yaparak kampanya yasalarını deldiğini itiraf eden Cohen, savcılığa bildiği her şeyi anlatmaya hazır.

Trump'ın koltuk iyiden iyiye sallandı
banner37
banner23

Başkanlık koltuğundaki en zor gününü geçiren  lideri , suskunluğunu bozarak peş peşe  üzerinden açıklamalar yaptı.

Trump'ın ilişkiye girdiği iki kadına ödeme yaparak seçim kampanyalarının finansmanıyla ilgili yasaları deldiğini itiraf eden eski avukatı 'i hedef alan ABD Başkanı, "İyi bir avukat arayan varsa, Michael Cohen'in kesinlikle tutmamanızı güçlü bir şekilde öneririm" yazdı.

Eski kampanya direktörü 'un sekiz ayrı başlıkta suçlu bulunmasını da değerlendiren Trump, kampanya direktörünün Cohen'den farklı olarak cesurca davrandığını söyledi.

Trump, "Michael Cohen'in suçlu bulunduğu iki başlıkta kampanya finansmanını ihlal eden bir suç yok. Başkan Obama büyük bir kampanya ihlali gerçekleştirdi" dedi.

Savcılıkla işbirliğine giden eski avukat Michael Cohen,  soruşturmasına yardım etmeye hazır. MSNBC'ye konuşan Cohen'in avukatı Lanny Davis, "Müvekkilim Donald Trump hakkında bildiği her şeyi anlatmaya hazır" dedi.

Davis, Cohen'in, Trump'ın seçim kampanyasını yürüten kişilerle Rus delegasyonu arasında New York'taki Trump Tower'da Haziran 2016'da yapılan görüşmeden haberdar olduğunu söyledi.

Avukat Lanny Davis'e göre Cohen, Trump'ın başkan adayı Hillary Clinton'ın kampanyasına yönelik bilgisayar korsanlığıyla ilgili olarak da bilgi sahibi olduğunun farkındaydı.

Özel yetkili savcı ve eski  Başkanı 'in Cohen ile iletişime geçip geçmediğini ise henüz bilmiyor.

Robert Mueller, Rusya'nın ABD'deki son başkanlık seçimlerine müdahale edip etmediğini soruşturuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3