banner38

Trump bu sefer cuvalladı...

ABD liderinin kendi ülkesini tehdit etmesinin ardından piyasa çok büyük bir tepki vermedi. Bir analist, "Piyasaların çok da umrunda değil gibi gözüküyor.

Trump bu sefer cuvalladı...
banner37
banner23

ABD televizyon kanalı CNN'de piyasalar baş yazarı olan Matt Egan, Trump'ın azledilmesi durumunda hisse senetleri piyasalarının diplere inebileceğini, ancak piyasaların çökeceğini söylemenin çok büyük bir iddia olduğunu aktarıyor.

Yardeni Araştırma'nın yatırım danışmanlığı başkanı olan Ed Yardeni CNN'e yaptığı açıklamada, "Trump yeri doldurulamaz biri değil. Piyasaların çökeceğini sanmıyorum" diyor.

Diğer yandan yargıyla ilgili yaşanan gelişmeler ve Trump hakkında azil iddialarının ortaya çıkmasına piyasanın çok büyük bir tepki vermediği görüldü.

Tigress Financial Intelligence'dan şef piyasa stratejisti Ivan Feinseth, "Piyasaların çok da umrunda değil gibi gözüküyor. Piyasalar, Trump'ın sonu gelmeyen çatışmaları ve çılgın yorumlarını görmezden geliyor" diyor.

Bugüne kadar ise piyasaların Trump'ın başkanlığına olumlu tepki verdiği görüldü.

Özellikle Trump'ın vergileri indirmesi ve regülasyonları azaltması ile seçildiğinden beri S&P 500 endeksi yüzde 34 yükseldi, Dow Jones endeksi ise kazançlarını yüzde 40 artırdı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3