banner38

İSRAİL GAZZE'YE SALDIRI BAŞLATTI

İSRAİL GAZZE'YE SALDIRI BAŞLATTI
banner37
banner23
İsrail ordusu, Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla düzenlediğisaldırının devam ettiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel  Koordinatörü Nickolay Mladenov, "Gaza" ve  "Palestinians" etiketleriyle yaptığı paylaşımda, "Gazze'deki herkesin eşikten  (savaşın eşiği) geri adım atması gerekiyor. Gelecek hafta değil. Yarın değil.  Hemen şimdi! Filistinlileri ve İsraillileri başka bir savaşa kışkırtmak  isteyenler başarılı olmamalı." dedi.

 

AA muhabirine açıklamada bulunan İsrail ordu sözcülüğünden bir  yetkili, Gazze sınırındaki İsrail askerlerine ateş açıldığını öne sürerek, buna  karşılık ordunun Gazze’ye saldırıbaşlattığını söyledi.

Ordu yetkilisi, İsrail savaş jetlerinin Gazze üzerinde uçmaya devam  ettiğini belirtirken, operasyonun ne zaman sona ereceğine ilişkin herhangi bir  bilgi vermedi.

Öte yandan ordudan yapılan yazılı açıklamada da jetler ve tanklarla  Hamas’a ait olduğu öne sürülen askeri noktalara geniş çaplı saldırı başlatıldığı  belirtildi.

Ordunun yüksek alarm seviyesinde olduğuna vurgu yapılan açıklamada,  "Hamas, gerilimi tırmandırmayı seçti ve bu eylemlerin sonuçlarına katlanacaktır.  İsrail ordusu şu anda (Gazze’de) çeşitli yerlere saldırı düzenliyor." ifadelerine  yer verildi.

BM'den Gazze uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel  Koordinatörü Nickolay Mladenov, "Filistinlileri ve İsraillileri başka bir savaşa  girmek için kışkırtmak isteyenler başarılı olmamalı." ifadesini kullandı.  Mladenov, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Gaza" ve  "Palestinians" etiketleriyle yaptığı paylaşımda, "Gazze'deki herkesin eşikten  (savaşın eşiği) geri adım atması gerekiyor. Gelecek hafta değil. Yarın değil.  Hemen şimdi! Filistinlileri ve İsraillileri başka bir savaşa kışkırtmak  isteyenler başarılı olmamalı." değerlendirmesinde bulundu.

 
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3