Endonezya'da sahte içkiden 76 kişi öldü

banner32

Endonezya'da sahte içkiden 76 kişi öldü
banner23

Endonezya’da son 10 günde sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 76'ya yükseldi.
Batı Cava polis sözcüsü Trunoyudo Wisnu Andiko, yaptığı açıklamada, bu ay içinde sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısının 76'ya çıktığını belirtti.

Cakarta'da ve çevre şehirlerde son 1 haftada sahte içki içtikleri tespit edilen 31 kişinin öldüğünü aktaran Andiko, Batı Cava bölgesinin üç farklı yerinde aynı sebeple ölenlerin sayısının 45'e yükseldiğini kaydetti

Bandung kenti yakınlarındaki Cicalengka'da 90'dan fazla kişinin hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaşan Andiko, güvenlik güçlerinin, sahte içki ürettikleri ya da sattıkları şüphesiyle 7 kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Cicalengka'daki bir hastanenin doktoru, Endonezya televizyonuna yaptığı açıklamada, hastaların, nefes darlığı, mide bulantısı, bilinç kaybı ve bulanık görme şikayetiyle hastaneye geldiğini söyledi.

Batı Cava'daki Cicalengka Devlet Hastanesi Müdürü Yani Sumpera, 9 Nisan'da, hastaneye nefes darlığı, mide bulantısı, zehirlenme ve bilinç kaybı şikayetiyle getirilen 20 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Cakarta Polis Sözcüsü Argo Yuwono da Cakarta'da ve çevre şehirlerde son bir haftada sahte içki içtikleri tespit edilen 31 kişinin hayatını kaybettiğini belirtmişti.

Cakarta'da sahte içki satan yerlere düzenlenen polis operasyonlarında 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 14:03
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18