banner38

DSÖ'den Omicron varyantı açıklaması

DSÖ'den Omicron varyantı açıklaması
banner37
banner23

DSÖ'den Omicron varyantı açıklaması

DSÖ yetkilileri, Pasifik bölgesinde bazı ülkelerce benimsenen sınır kapatma önlemlerinin, koronavirüs Omicron varyantı ile mücadelede zaman kazandırabileceğini ;ancak delta varyantında kazanılan tecrübenin bu virüsle mücadelede rehber olacağını belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri, Pasifik bölgesinde bazı ülkelerce benimsenen sınır kapatma önlemlerinin, yeni tip Koronavirüsün Omicron varyantı ile mücadelede zaman kazandırabileceğini ancak Delta varyantında kazanılan tecrübenin bu virüsle mücadelede rehber olacağını belirtti.

KASAI: SINIR KONTROLÜ VİRÜSÜN ÜLKEYE GİRİŞİNİ GECİKTİREBİLİR"

DSÖ Batı Pasifik Bölge Direktörü Dr. Takeshi Kasai, 26 Kasım'da düzenlediği çevrim içi basın toplantısında, bölgedeki bazı ülkeler sert dalgalanmalarla yüzleşirken diğer birçok ülkede ise Koronavirüs vakaları ve ölümlerinin azaldığını veya sabit kaldığını söyledi.

Omicron varyantının endişe verici olarak tanımlandığını vurgulayan Kasai, "Sınır kontrolü virüsün ülkeye girişini geciktirebilir ve zaman kazandırabilir. Ancak her ülke ve topluluk yeni vaka artışlarına hazırlanmalı." dedi.

Kasai, yeni varyantın daha bulaşıcı olabileceği nedeniyle daha fazla test ve gözlemin şart olduğunu aktardı.

OLOWOKURE: SAYILARIN ARTMASI MUHTEMEL

DSÖ Bölgesel Acil Durum Direktörü Dr. Babatunde Olowokure, Batı Pasifik bölgesinde Avustralya, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore'de Omicron varyantı vakalarının görüldüğünü aktararak sayıların artmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Hindistan, Singapur ve Malezya'da da son 24 saatte ilk Omicron vakaları bildiren Olowokure, Delta varyantında kazanılan tecrübenin, Omicron ile mücadelede rehber olacağını ifade etti.

DSÖ Batı Pasifik Bölgesi, Palau'dan Moğolistan'a kadar 37 ülke ve bölgeyi kapsıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3